На Закарпатті вже почали підготовку до опалювального сезону

Опубліковано:

  На Закарпатті триває підготовка освітніх закладів до безперебійної роботи в осінньо-зимовий період
Про підготовку навчальних закладів Закарпаття до роботи в осінньо-зимовий період нового 2014-2015 навчального року розповіла в.о.директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Ганна Сопкова.
“У непростих нинішніх соціально-економічних умовах, режимі жорсткої економії доводиться забезпечувати підготовку матеріально-технічної бази навчальних закладів області до роботи в осінньо-зимовий період. Відтак, керівники навчальних установ та освітяни Закарпаття з порозумінням поставилися до цього завдання. Вони більш виважено і конструктивно підходять до ефективного використання матеріально-технічних та фінансових ресурсів”, – зазначила Ганна Іванівна.
Відповідно до розпорядження голови ОДА від 24.04.2014 № 95 “Про підготовку господарського комплексу та установ бюджетної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років” у навчальних закладах краю проводиться цілеспрямована робота щодо створення необхідних умов навчання.
Відтак, для забезпечення належного функціонування закладів освіти проведено обстеження й випробовування інженерних мереж, об'єктів навчальних установ краю. Також здійснено профілактичні роботи з підвищення тепловіддачі систем опалення навчальних закладів.
“За результатами обстеження планується здійснити капітальний ремонт 21 котельні, у 15 закладах необхідно замінити котли та провести ремонт теплових мереж. Що стосується дошкільних навчальних закладах, то капітальний ремонт потребують 17 котелень, у 10 – необхідно замінити котли та здійснити ремонт теплових мереж. Станом на 1 серпня із 670 загальноосвітніх навчальних закладів до роботи в новому навчальному році підготовлено 642 (95,8%), із 569 дошкільних навчальних закладів – 533 (93,7%). До опалювального сезону у загальноосвітніх навчальних установах підготовлено 583 котельні (87%), у дитсадках – 518 (89,6%)”, – поінформувала очільниця департаменту.
“Крім традиційного обстеження технічного стану будівель і споруд, інженерних мереж, поточних ремонтів будівель та приміщень навчального призначення, енергетичного обладнання, систем протипожежного захисту продовжується реалізація енергозберігаючих заходів із застосуванням прогресивних теплозберігаючих конструкцій і матеріалів. У разі потреби проводиться заміна приладів обліку споживання природного газу, теплової енергії, води та електроенергії. Так, у Перечинському професійному ліцеї розпочато роботу з переходу на альтернативні види палива шляхом проведення реконструкції газових котелень. Тривають поточні ремонти майстерень з професій швачка, перукар, кухар, кондитер, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів у ДНЗ “Мукачівський центр професійно-технічної освіти”. Проводяться електромонтажні роботи у гуртожитку ДНЗ “Ужгородський центр професійно-технічної освіти”, – розповіла Ганна Іванівна.
“Тож, питання підготовки навчальних закладів до нового 2014-2015 навчального року та роботи їх в осінньо-зимовий період – на постійному контролі Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації”, – підкреслила Ганна Сопкова.
Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА


Про Захід