Сьогодні в Ужгороді говорили про удосконалення порядку продажу землі с/г призначення

Опубліковано:

У понеділок, 11 серпня, під керівництвом першого заступника голови Закарпатської облдержадміністрації Андрія Сербайла відбулося засідання “круглого столу” з питань обговорення законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення”. “Про Заходу” повідомив Прес-центр ОДА

Участь в обговоренні взяли Ірина Діденко, начальник відділу адміністративно – територіального устрою, Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держземагентства України, Володимир Токар, перший заступник начальника Головного управління Держземагентства у Закарпатській області, представники РДА, профільних управлінь, громадських організацій тощо.

Під час засідання йшлося про те, що завдяки реалізації законопроекту буде унеможливлено скуповування сільськогосподарських земель.
Для сільгоспвиробників передбачається більш ефективне господарювання та можливість довгострокового планування своєї діяльності через збільшення мінімального терміну оренди земель с/г призначення. Для сільських громад перевагою стане задоволення потреб територіальних громад, завдяки можливості викупу земельних ділянок для суспільних потреб. Для держави – раціональний перерозподіл земель сільськогосподарського призначення та оптимізація їх використання.

– Питання реформування земельних відносин сьогодні надзвичайно актуальне. Це законопроект, який регулює земельні відносини і ставить крапку на питанні продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, зокрема, вводиться право довгострокової оренди, тобто продавати право оренди, а не землю, земля – залишається у людей, – наголосив під час засідання Андрій Сербайло.


Про Захід