Тема 1-го уроку в усіх закарпатських школах – «Україна – єдина країна»

Опубліковано:

Міністерство освіти і науки України рекомендує розпочати новий 2014-2015 навчальний рік Першим уроком на тему: “Україна – єдина країна”, а також нагадує, що навчальний рік традиційно стартує 1 вересня. “Про Заходу” повідомили в управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
“Суспільно-політична ситуація та події останніх місяців, окупація Російською Федерацією Криму, збройні акції російських терористів у східних регіонах України обумовили тему першого уроку 2014/2015 навчального року – “Україна – єдина країна”, – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки України.
Метою першого заняття є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України – основний зміст Першого уроку має бути спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу, що її населяє. Під час першого заняття вчитель має акцентувати увагу дітей на тому, що Крим і Донбас – це Україна, що люди, які мешкають на цих територіях, – громадяни України.
Під час проведення Першого уроку вчитель має сприяти усвідомленню учнями спільності інтересів усіх громадян держави в розбудові України, необхідності інтелектуального, творчого та фізичного розвитку кожної особистості задля розквіту держави в цілому, формуванню міжнаціональної толерантності.
Згідно до рекомендацій Міносвіти, вчитель має акцентувати увагу на тому, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій. Важливо, щоб учні ідентифікували себе з українським народом, прагнули жити в Україні, розуміли необхідність дотримання конституційних та правових норм, володіння державною мовою, шанобливого ставлення до історії, культури та традицій українського народу.

 


Про Захід