До дня місцевих виборів залишилося зовсім небагато часу, а в Ужгороді свої передвиборчі кампанії не розпочав майже ніхто з потенційних кандидатів на пост мера міста. При цьому у ЗМІ обговорюють зо два десятки претендентів, висуваючи іноді досить непередбачувані припущення. “Про Захід” зібрав 11 найчастіше згадуваних ймовірних кандидатів на крісло голови обласного центру та поцікавився у них особисто, або через їхні прес-служби стосовно того, чи справді вони збираються прийняти участь у місцевих виборах.
Аби поставити всіх у рівні умови, ми задавали їм всього три однакових питання:
1. Чи збираєтесь ви висувати свою кандидатуру на участь у виборах ужгородського міського голови?
2. Як оцінюєте свої шанси?
3. Що зміните в першу чергу, якщо станете мером?
Богдан Андріїв, секретар Ужгородської міської ради:
1. Я ще думаю над цим.
Микола Жолтані, власник мережі АВС “Зіна”:
1. Обов'язково буду балотуватися, бо бути особистістю – це значить вміти нести відповідальність. А я відчуваю відповідальність за ужгородців.
2. Не мені потрібно оцінювати свої шанси, хай люди їх оцінюють.
3. В разі, якщо таки стану мером, зміню в першу чергу пріоритети. Запроваджу прозорість у голосуваннях депутатів міської ради, бо всі її рішення за останні 5 років направлені лише на дерибан.
Федір Ващук, колишній ректор УжНУ, депутат Ужгородської міської ради:
1. Ще не вирішив остаточно.
Віктор Погорелов, міський голова Ужгорода:
1. Мені дуже шкода, що в Ужгороді перманентно триває тільки дискусія, ХТО буде йти на міського голову, а не ЩО і ЯК зробити в місті. Яка мета? Розвивати Ужгород і вирішувати проблеми людей, чи найважливіше прізвище мера? Бо поки що всі тільки цим переймаються.
Виборча кампанія офіційно триває вже більше 10 днів і вона, за прийнятим законом, дуже коротка. Але впродовж цих днів, як і раніше, ще до старту виборів, від кожного претендента лунає тільки “пісня”: вибери мене, бо я най-найкращий. Де якісь реальні конструктивні програми пропозиції, що і як робити, як змінювати місто? Я, так само як і всі ужгородці, нічого подібного не бачу і не чую. Якщо щось і звучить у соцмережах, то це не просто “точкове”, безсистемне, а й здебільшого не спирається не те що на реалії, знання процесів, а й просто на здоровий глузд.
Тому я поки що збережу інтригу, потримаю паузу, чи буду балотуватися чи ні − може це стане для когось стимулом не тільки розносити листівки про себе хорошого, не тільки кричати, яка влада чи мер погані, а й напрацювати концепцію якісних змін в Ужгороді і те, як їх втілити.
Володимир Приходько, професор УжНУ, доктор економічних наук:
1. Так, мною і однодумцями прийнято таке рішення.
2. Я переконаний – шанси високі, абсолютно реальні.
3. Перше і найголовніше – формування гідної управлінської команди. Три основних критерії: повне виключення корупційної складової; досвід роботи і професіоналізм кожного в своїй сфері; відкритість до нових методів роботи, спілкування з громадськістю, строга відповідальність. Реформи, що йдуть в державі, зокрема податкова, вже зараз забезпечили значне збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Власне наслідки цього ми спостерігаємо вже зараз. Тому центральна задача – раціональне використання цих ресурсів і припинення всіх тіньових, непрозорих схем.
Плюс – повна аполітичність при виконанні функціональних обов'язків.
Друга задача – створення реально привабливого інвестиційного клімату в місті. Ужгород –надзвичайно перспективне місто в цьому плані, і цей потенціал просто необхідно реалізувати. За умови чіткого і прозорого господарського функціонування це абсолютно
реальна мета.
І, звісно, з першого ж дня – вирішення поточних питань, що турбують ужгородців і котрі є в компетенції органів місцевого самоврядування: це і проблеми землевідведення, хаотичних забудов, якості комунальних послуг, організації оптимального дорожнього руху, вирішення проблем громадського транспорту тощо. Проблем багато, ми їх опрацьовуємо, розробляємо шляхи подолання і впевнений – впораємося.
Сергій Ратушняк, бізнесмен:
1. Звичайно буду йти на вибори, бо не бачу нормальних кандидатів, лише злодіїв, які рвуться до влади. До побачення.
Володимир Чубірко, голова Закарпатської обласної ради:
1. Справді є такі плани.
2. Мої шанси має оцінювати населення міста.
3. Що зміню в першу чергу? Я про це можу довго говорити. Якщо коротко, у мене є чіткий план і бачення системного підходу до кардинальної зміни ситуації в місті. У мене є досвід, підтримка закордонних друзів та велике бажання зробити Ужгород кращим. Починаючи від того, що я би на 50% скоротив штат працівників міської ради, збільшивши тим, хто залишиться, зарплатню. Запровадив би громадський транспорт, провів децентралізацію об'єктів соціальної сфери та ще багато іншого.
Віктор Щадей, депутат Ужгородської міської ради:
1. Поки що без коментарів.
Іван Шкирта, заступник ужгородського міського голови:
1. Обов'язково буду висувати свою кандидатуру на вибори мера.
2. Шанси свої оцінюю високо. Не люблю програвати, тому націлений лише на перемогу.
3. Якщо ужгородці мене оберуть, першим ділом наберу нову команду, причому зроблю це шляхом прозорих конкурсів та порадившись в Інтернеті з самими мешканцями міста.
Михайло Качур, директор ПАТ “Турбогаз”:
1. Так, я буду брати участь у виборах, бо місту потрібні якісні зміни. Тут живу я, а головне мої рідні й близькі люди, які заслуговують жити в кращому місті, ніж воно є зараз. В мене є досвід роботи на підприємстві, я знаю як по-новому запустити гіганта промисловості, з містом те саме.
2. При вході на наш завод “Турбогаз” є надпис: “Якщо ти берешся за якусь справу, то повинен бути впевненим в успіху цієї справи”. Тільки так можна досягти мети. Я усвідомлюю, що це може бути важко, але я готовий працювати, бо маю бажання змінити це місто на краще.
3. Перші мої кроки в разі обрання – пошук інвесторів і розвиток підприємництва, бо в казні повинні бути кошти, будуть гроші – буде можливість вкладати їх в розвиток міста.
“Про Захід”