Наступне засідання сесії Закарпатської обласної ради начебто має відбутися 4 вересня. На ньому планується розгляд реформних питань, провалених на засіданні 27 серпня. Про це експерту Офісу реформ у Закарпатській області Олегу Лукші повідомив голова ради Володимир Чубірко.
Після неприйняття проекту Перспективного плану об'єднання громад, представники коаліції “Реформи задля гідного життя“, до якої входить близько 50 громадських організацій, у тому числі – представників органів місцевого самоврядування, ініціювали інформаційний запит щодо списку депутатів, які брали участь у розгляді ключових реформних питань, і їх голосування “за” чи “проти” них. Після цього, заявив Олег Лукша, який є віце-президентом Асоціації міст, селищ і сіл “Закарпаття – ХХІ століття”, коаліція чекає 5 днів і паралельно надсилає звернення до Президента і Верховної Ради. Адже не голосування за ключові рішення, які мали б дати закарпатським громадам реальний поштовх до нового життя, є нічим іншим як “політиканством” певної частини обласних депутатів.
“Якщо проекти рішень успішно пройшли усі постійні комісії і президію облради, то вони, як мінімум, мали бути проголосовані на пленарному засіданні “за основу”, а потім обговорені і проголосовані “в цілому”. Неголосування “за основу” в подібній ситуації і є політичною “заказухою”, чого в місцевих радах (у т.ч. в обласній) бути не може. Інакше це можна і слід розцінити, як демонстративний, змовний вияв незгоди чи саботажу державної політики децентралізації і реформ”. А це збігається з позицією внутрішніх і зовнішніх ворогів України, у т.ч. позицією Росії.
Натомість, ключовим стане 4 вересня, коли Закарпатська обласна рада отримає черговий шанс висловити своє ставлення до державної політики на шляху реформування і голосуванням підтримати Перспективний план і прагнення мешканців Закарпаття, які вже виявили бажання утворити спроможні об'єднані громади.