Рідні військових знову в ОДА

Опубліковано:

 Сьогодні, 8 серпня, в облдержадміністрації відбулася зустріч координаційної ради облвійськомату з батьками солдат, які тепер на Сході. Валерій Лунченко та Іван Васильцюн на зустріч не прийшли, оскільки обоє перебувають на Виноградівщині, де сьогодні ховають бійця АТО.
Рідні, що прийшли на зустріч, кажуть: порушено юридичні права солдат, адже вони не можуть бути в зоні АТО більше, ніж 45 діб. Крім того, батьки переконують, що солдати належно не забезпечені: “Який з нього може бути боєць, коли він не має води! Чому не проводиться ротація?! Ми не просимо більше нічого. Ми згодні навіть на те, щоб вони просто відпочили, неважливо, чи тут, на Закарпатті, чи там. Просто дайте їм помитися, відійти від війни! Ми терпіли 2 місяці, ходили до вас, просили, як богів… А що ви зробили?!”.

Члени координаційного центру кажуть, що вже звернулися до української влади з проханням об'єднати 128 бригаду, оскільки зараз вона розкидана, а також просили провести ротацію військових. У вівторок-середу на схід буде відправлено 40 тонн гуманітарної допомоги: 20 тон води, 10-12 тон консерв, макаронних виробів, кількасот комплектів одягу.

Учасники зустрічі зауважили, що хочуть бачити всі звіти координаційного центру в мережі, аби були докази, що гроші справді витрачають на допомогу військовим. “Ми не можемо сканувати кожен рахунок, квитанцію і виставляти в Інтернет, більшість людей не хочуть, щоб там були їхні дані. Але ознайомтися з з ними може кожен, хто захоче” – зазначив представник координаційного центру.

Рідні військових кажуть, що не підуть додому, поки не побачать солдатів. Зараз на зустрічі оголосили перерву, щоб продовжити тоді, коли повернеться Валерій Лунченко та Іван Васильцюн.
“Про Захід”


Про Захід