“Не продавай себе!” (ВІДЕО)

Опубліковано:

 В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація серії соціальних роликів, спрямованих на привернення уваги закарпатців до проблеми торгівлі людьми, створених в рамках проекту ЗГЖО “Веста” ” Інформаційна кампанія “Не продавай себе!”, який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

У рамках презентації Інна Сабадош, голова ЗГЖО “Веста” розповіла, що інформаційно-освітній проект “Не продавай себе!” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні реалізується в області з 1 червня 2014 року ЗГЖДО “Веста” у партнерстві з Ужгородським прес-клубом. “Проект спрямований на попередження такого явища як торгівля людьми через поширення інформації стосовно ризиків для українців, які прагнуть кращого життя, і тих наслідків, які українці отримують, потрапивши у неприємності та зазнавши різних видів експлуатації, – каже Інна Сабадош. – Друге завдання проекту – подолання стереотипів у населення по відношенню до тих людей, які стали жертвами торгівлі людьми. За час роботи проекту, виготовлено достатньо інформаційних матеріалів, розміщено білборди та сітілайти, створено групи у соцмережах, де надана основна інформація з попередження громадян та подано всі контакти, куди звертатися для консультування. Достовірна інформація зменшить ризик і зможе забезпечити захист кожної особи. Адже Україна виступає і країною транзиту, і країною походження, і країною призначення для торгівців людьми. А також за останні роки збільшилась кількість потерпілих у рамках самої країни”.
За словами Інни Сабадош, на сьогодні сучасне рабство – це і трудова, і сексуальна експлуатація, і примус до жебракування і дітей, людей похилого віку, інвалідів, торгівля органами, втягнення людей у злочинну діяльність тощо. Вербувальники, злочинці удосконалюють методи, за якими можна використати, продати людину, використати її здоров'я та силу. “Такі злочини довести дуже важко, – каже Інна Сабадош. – І постраждалі від торгівлі людьми, як правило, залишаються на одинці. Часто найближчі рідні, сім'я відвертаються від таких людей. На сьогодні в Україні існує багато організацій, установ, які надають допомогу таким людям. Але злочин краще попередити, ніж потім ліквідовувати його наслідки, тому важливою є інформаційно-освітня складова”.
У рамках проекту знімальна група спільно з експертами з ЗГЖО “Веста” підготували три соціальні ролики за різною тематикою (трудова експлуатація, змішана трудова та сексуальна), дитяче жебрацтво). На черзі ще одне соціальне відео, презентацію якого готують у вересні.
“Нелегко було входити у цю тематику, – розповіла Марічка Черничко, журналістка, автор, режисер роликів. – Я багато переглянула фільмів, які вже були зроблені до нас. Коли розумієш, що ці історії невигадані, дуже важко. Це найскладніший етап – передати той стан, в який потрапляють люди. Ми, звісно, не можемо в коротких роликах повністю розкрити проблему. Спочатку не зрозуміло, хто такі постраждалі. Але, коли читаєш про 120 тис.українців, які з 1991 року постраждали від торгівлі людьми, починаєш розуміти глобальність цього явища”.
У всіх відео використали дзеркало, як символ іншої реальності. “Тільки ми можемо дізнатися наперед, що станеться з “героями” цих історій. Вони, на жаль, не знають, що потраплять у зовсім інший світ”, – коментує Марічка Черничко.
Один з головних героїв Олександром Сабо побував на знімальному майданчику у ролі “жертви”. “Намагався передати максимально реально, те, що можуть переживати ці люди”, – каже хлопець і зауважує, що до зйомок не дуже перевіряв би пропозиції про роботу з високою оплатою за кордоном чи в інших регіонах України (підставні фірми пропонують від 2 до 3 тис.доларів та хороші умови), тепер на такі пропозиції не пішов би нізащо.

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

 

 


Про Захід