Українські військові просять врятувати їх з полону

Опубліковано:

Зараз 28 прикордонників і 25 військових перебувають у таборі біля російського населеного пункту Гуково. Серед них всі офіцери і кілька сержантів, які оголосили голодування і чекають допомоги від своєї країни. Від пропозицій отримати російське громадянство навідріз відмовляються. Про ситуацію, що склалася Zaholovok.com.uа телефоном повідомили самі військові і попросили допомоги через ЗМІ

Потрапили вони туди три дні тому, 4 серпня, в умовах ведення бою. Ситуація була складна, адже у військових закінчились боєприпаси, тоді як їх атакували 2 танки і машини піхоти. Вони не могли протидіяти їм, адже засобів протитанкових та взагалі проти броньованої техніки у них не було. А боєприпаси закінчилися через те, що військові були змушені зробити вимушений відступ, але таким чином вони потрапили на територію РФ.

До того протягом місяця група знаходилася у пункті пропуску Червонопартизанськ. За цей час не отримували ні води, ні продовольства, ні бензину, ні боєприпасів. Натомість щодня чули накази триматися, доки можуть. Військові перейшли на одноразове харчування, і місцеві жителі допомагали. За водою були змушені їздити під обстрілами кулеметів, мінометів та гранатометів. Мали і поранених, яких, на щастя, вдалося вивезти на територію України. Позицію щодня обстрілювалися з усіх сторін, як з України, так і Росії, адже пункт пропуску по суті взяли у кільце. Артилерія, бронетанкова техніка, кулемети..що тільки можна було. Місяць військові якось протрималися, але на виході трапилося те, що трапилося.

Вже під час перебування під Гуковим у наметах 5 людей цієї ночі забрали у кайданках вглиб Росії, попередньо предявивши їм звинувачення у тому, що вони начебто вбивали мирне населення.

Військовим у цій напруженій обстановці дуже важко, адже вони нічого не розуміють і не знають, чи займається їхнім питанням керівництво, чи ні. Кажуть, сумлінно виконували накази, натомість їх зараз кинули напризволяще, не забезпечивши всім необхідним. Більше того дехто вже називає військових зрадниками. Дезертирами. Та вони такі твердження категорично заперечують. Кажуть, не втікали, кинувши зброю, а відступали з боєм. У Гуково потрапили за допомогою представників ОБСЄ, щоб зберегти життя людей.

І попри чутки про те, що солдати попросили притулку у Росії, ті кажуть, що є справжніми патріотами і вимагають допомогти їм повернутися в Україну. Жоден би від цього не відмовився..

Тож поки військовослужбовеці 7-ї мотоманевренної групи голодують у знак протесту і чекають допомоги.


Про Захід