На Закарпатті реалізовують проект – «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Опубліковано:

У середу, 6 серпня, заступник голови Закарпатської ОДА Михайло Рівіс, директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Віктор Лукеча зустрілися із керівництвом Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Йшлося про стан впровадження проекту в області та перспективи подальшої співпраці. “Про Заходу” повідомив прес-центр ОДА

У Закарпатській області Проект ЄС та ПРООН реалізовується з 2008 року. Під час першої фази проекту (2008-2011 рр.) було впроваджено 61 мікропроект у дев'яти районах області. Зокрема, енергозбереження соціальних об'єктів – 40 проектів, водопостачання – 3 проекти, охорона здоров'я – 17 проектів, екологія – 1 проект.

У червні 2011 року розпочалася друга фаза Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ”. Із 37 мікропроектів “розвитку інфраструктури” та 8 “відтворення досвіду” всі завершені. Загальна вартість цих мікропроектів 7 млн. 987 тис. грн., з яких близько 3 млн. – кошти проекту, 4, 5 млн. грн. – місцевих бюджетів, 481 тис. грн. – кошти громад.
Оновлено та реконструйовано 32 освітні заклади, 7 закладів охорони здоров'я, у 4 громадах – вуличне освітлення, у 2 – відремонтовані водогони.

Закарпатська область по впровадженню компоненту з енергоефективності вибрана пілотною. Підписана Угода між ОДА та ПРООН щодо впровадження пілотного проекту з переоснащення систем опалення бюджетних установ на системи з використанням місцевих видів палива.

За попередніми розрахунками, після реалізації 23 проектів по частковому заміщенню природного газу альтернативними видами палива у галузі бюджетної сфери буде забезпечено зменшення споживання природного газу на 760 тис м. куб. , що у свою чергу становить близько 7% економії.

Також розроблена концепція щодо третьої фази реалізації проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, до якої включено і Закарпатську область.


Про Захід