Бійці АТО отримають статус учасників бойових дій

Опубліковано:

Про це повідомила в.о. директора Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Ганна Морозюк.
“Згідно з внесеними 1 липня змінами до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасниками бойових дій визнано військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) та працівників Збройних Сил, Національної Гвардії, Служби безпеки та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали територіальну цілісність нашої держави і брали безпосередню участь в антитерористичній операції”, – зазначає Ганна Степанівна. Про Заходу повідомили в Управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

За її словами, на учасників бойових дій і членів їхніх сімей поширюватимуться ряд пільг, передбачених вищенаведеним Законом, серед яких: безоплатне одержання ліків і лікарських засобів, безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, 75-процентна знижка на плату за користування житлом і комунальними послугами тощо.

Відтак статус учасника бойових дій надається військкоматом за місцем реєстрації військовослужбовця з урахуванням відповідних записів у військовому квитку.
“Після отримання посвідчення, цих осіб ставлять на облік в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання та вносять в Реєстр пільговиків. Пільги починають діяти лише після набуття статусу учасника бойових дій”, – наголошує в.о. директораДепартаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Ганна Морозюк.


Про Захід