За переправлення «нелегалів» – 9 років позбавлення волі

Опубліковано:

 Організатору незаконного переправлення осіб через кордон загрожує до 9 років позбавлення волі

Прокуратурою області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт про обвинувачення організатора незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч.3 ст. 332 КК України). “Про Заходу” повідомила прес-служба прокуратури Закарпатської області

Слідством встановлено, що протягом березня-квітня минулого року, спільно з трьома іншими особами, чоловік, до того ж вже раніше судимий, організував незаконне переправлення через кордон України у Словацьку Республіку три групи людей. Серед нелегальних мігрантів були громадяни Сірії, Грузії, Шрі-Ланки та Афганістану. Загалом доведено факт переправлення 16 осіб в тому числі одна малолітня дитина.

Переправників “нелегалів” було затримано працівниками УСБУ в Закарпатській області, за клопотанням прокуратури судом їм було обрано міру запобіжного заходу тримання під вартою з визначенням суми грошової застави –понад 150 тис.грн.

Сплативши вказану суму підозрювані, не дотримавши взятих зобов`язань, втекли за кордон у зв`язку з чим були оголошені у міждержавний розшук.

Організатора було знайдено в Молдові та екстрадовано в Україну. Враховуючи, що інші правопорушники все ще перебувають у розшуку, матеріали кримінального провадження за підозрою саме організатора незаконного переправлення виділено в окреме провадження, яке вже завершене і направлено з обвинувальним актом у суд. Сума грошової застави – понад 150 тис.грн. вже обернуто в дохід держави.

Наразі підсудний чекає суду в СІЗО. За вчинення вказаного злочину кримінальним кодексом України визначене покарання – до 9 років позбавлення волі.

Довідка:

ч.3 ст. 332 КК України Незаконне переправлення осіб через державний кордон України , організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод – вчинені організованою групою або вчинені з корисливих мотивів, – караються позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією транспортних засобів або інших засобів вчинення злочину та з конфіскацією майна.


Про Захід