На українсько-словацьму кордоні застрелили провідника нелегалів

Опубліковано:

Близько 3.00 ночі у суботу 1 серпня поліцією Словаччини на словацько-українському кордоні був застрілений провідник нелегальних мігрантів з України.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Словацької Респубілки Роберт Каліняк 
Словацький патруль зафіксував рух на кордоні ще у п'ятницю ввечері близько 19.30, коли до Словаччини з боку Закарпатської області намагалися нелегально потрапити п'ятеро громадян В'єтнаму на чолі з провідником.
Про це було повідомлено управління прикордонної поліції у Собранцах, звідти вирушив спеціальний патруль.
Однак незважаючи на неодноразові заклики і попереджувальні постріли провідник нелегалів продовжував свій рух та почав погрожувати застосувати зброю. Словацьким поліцейським довелося відкрити вогонь на ураження.
Міністр внутрішніх справ Словаччини додав, що смертельно пораненому українцю спробували надати першу допомогу, однак він помер від поранень на місці пригоди. Про це свідчить оперативне відео.
Жоден з патрульних та громадян В'єтнаму не постраждав.
“Я вже повідомляв про те, що після початку російсько-української кризи контрабандисти стали більш агресивними, і що ще гірше, вони починають озброюватися. Я також казав, що ми не можемо виключити, що найближчим часом не виникне ситуація, в якій збройне зіткнення може закінчитися втратою здоров'я або життя. І ось це нині сталося”, – зазначив Каліняк.
Він також не виключає, аби щось подібне не сталося знову. Оскільки серед українських груп провідників нелегалів за даними словацької поліції є ще кілька озброєних більше чи менше. Однак застрелений був найбільш агресивним серед них, на озброєнні мав двоствольну рушницю.
Нині щодо інциденту на кордоні тривають переговори з представниками прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ України та українськими прикордонниками.

Мукачево.net


Про Захід