На Закарпатті намолотили більше 100 тис. тонн зерна

Опубліковано:

 Як повідомили в управлінні контролю якості сільськогосподарської продукції в Закарпатській області, упродовж І півріччя 2014 року перевірено більше 87 тисяч тонн с/г продукції.

Як зазначають фахівці, робота управління контролю якості сільськогосподарської продукції спрямовувалася на контроль якості с/г продукції та надання платних адміністративних послуг. Також здійснювалися перевірки кількісного та якісного обліку державного зерна та продуктів його переробки. Крім того, вівся моніторинг матеріально-технічної бази зернових складів, закупівельних цін на зерно та якості зерна урожаю 2014 року, які надходять на зернові склади.

Зверталася прискіплива увага на декларування сільськогосподарської продукції та проводився контроль за виноградарством та виноробством.

Тож, за січень-червень п.р. управлінці здійснили 48 перевірок і видали з них 40 приписів.

Проводився моніторинг підготовки матеріально-технічної бази зернових складів до приймання зерна нового урожаю. На даний час завершується проведення ремонтних та профілактичних робіт основного та допоміжного обладнання: зерноочисних машин, зерносушарок, транспортерів.

Ведеться і моніторинг якості зерна нового врожаю, яке надходить на зернові склади. Так, станом 1 липня п.р. на ПАТ “Берегівський КХП” надійшло 661 тонна насіння ріпаку вищого класу, – повідомляє управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У червні розпочато збір основних зернових та олійних культур нового урожаю. Станом на 30 липня в області намолотил 113 тис. тонн, що складає 73% до площі посіву. Урожайність зернових культур – 35,5 ц/га, олійних культур – 30,0%, – зазначають в управлінні контролю якості сільськогосподарської продукції в Закарпатській області.


Про Захід