Юрій Боднар із нагоди ювілею представив творчі досягнення (Фото)

Опубліковано:

Ретроспективна виставка з близько сотні робіт відомого закарпатського митця, члена Національної спілки художників України Юрія Боднара відкрилась в Ужгороді. 28 червня живописець відзначав 60­-річчя, а вже 2 липня розділив святковий настрій із поціновувачами своєї творчості, експонувавши в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая добірку картин, виконаних в оригінальній авторській манері, яку сам митець іменує “променізмом”. Привітати художника з новим життєвим і, певно, творчим рубежем прибуло чимало колег, друзів та шанувальників, а також – представників культури й духовенства краю.

Народився Юрій Боднар в с.Довге на Іршавщині. Та перший етап творчості і формування художнього стилю розпочався в Тернополі, де митець працював у Художньому фонді й уперше долучався до масштабних експозицій. Там Юрій Боднар знайомиться з майбутньою дружиною – Олександрою-­Лесею, котра донині надихає чоловіка як муза та поділяє його творчі зацікавлення як мистецтвознавець. До слова, успадкували любов до прекрасного і доньки Боднарів: молодша, Ярина, також шукає себе в образотворчості, а старша, Мар'яна – блискуча вокалістка, що й продемонструвала під час відкриття виставки.

На рахунку Юрія Боднара десятки виставок в Україні та Швейцарії, Греції, Італії, Франції, Тунісі, Словаччині, Хорватії, Угорщині, Польщі. У згаданих країнах, а крім того – у США, Ізраїлі, Німеччині та Чехії твори митця прикрашають приватні колекції.

Оглянути ж ювілейну виставку митця “Філософія проміння” можна протягом двох тижнів.

Управління культури Закарпатської ОДА

Про Захід