Чиновники Ужгородської міськради самовільно влаштували журналістам “фейс-контроль”

Опубліковано:

19 червня під час засідання Ужгородської міської ради на вході до сесійної зали заступник міського голови Володимир Фленько та начальник відділу муніципальної поліції та правопорядку Сергій Просяник перевіряли у журналістів їх посвідчення. У разі, якщо документів не було, вони фізично не пропускали їх до сесійної зали. Про це повідомляє регіональний представник ІМІ.

Водночас Фленько та Просяник категорично відмовилися показати документи, на підставі яких вони вимагають від працівників ЗМІ їх посвідчення.

Згідно з чинним Регламентом Ужгородської міської ради, засідання депутатів є відкритим як для журналістів, так і для громадян України. Зокрема, у статті 38 Регламенту йдеться: “На засіданнях ради мають право бути присутніми народні депутати України, депутати обласної ради, прокурор міста, керівники правоохоронних органів міста, а також представники преси, телебачення і радіо. При необхідності на засідання ради запрошуються керівники структурних підрозділів міськвиконкому, представники органів виконавчої влади, політичних партій, громадських об'єднань, трудових колективів, члени територіальної громади, а також інші особи в залежності від обговорюваного питання”.

Регіональний представник ІМІ у Закарпатській області подав запит до міськради – хто уповноважив чиновників перевіряти у журналістів їх посвідчення.

На що секретар Ужгородської міської ради Богдан Андріїв відповів – жодних нормативно-правових актів, якими було б уповноважено Фленька та Просянка у їх робочий час перебувати на вході до сесійної зали та перевіряти посвідчення, не приймалися.

Оскільки чиновники діяли самовільно, на них подано скаргу на ім'я міського голови. У зв'язку з цим представник ІМІ готує скаргу до правоохоронних органів, – інформує Інститут масової інформації.

Про Захід