Через підроблені документи закарпатські митники вилучили вантажівку

Опубліковано:

Українець перемістив через митний кордон України вантажний автомобіль марки “DAIMLERCHRYSLER AG MB 616 CDI/60 B” 2006 року випуску з приховуванням від митного контролю. Громадянин подав митному органу, як підставу для переміщення транспортного засобу, підроблений документ – сертифікат на право власності. Ці дії мають ознаки порушення, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Під час проведення митного огляду автомобіля в кабіні водія працівники Закарпатської митниці ДФС виявили оригінал сертифіката на право власності. Його громадянин не подавав до митного контролю разом із іншими товаросупровідними документами. Надана митному органу копія сертифікату на право власності відрізнялась від оригіналу. Також на поданій до митного контролю та оформлення накладній типу CMR відсутні відмітки митних органів Угорщини, що може свідчити про їхню підробку.

Відповідно до п.6 ч.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від 3 червня 2005 року “Про судову практику в справах про контрабанду та порушення митних правил” підробленими вважаються як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписам, відбитками печаток та штампів.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, а транспортний засіб, вартістю 66,5 тис. грн, – вилучено.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід