Закарпаття налагоджує контакти з угорською областю Яс-Надькун-Сольнок

Опубліковано:

Сьогодні голови  обласної ради Володимир Чубірко та облдержадміністрації  Василь Губаль провели зустріч з головою Загальних Зборів області Яс-Надькун-Сольнок (Угорщина)  Шандором Ковачем, який перебуває з візитом у нашому краї.

Володимир Чубірко подякував угорській стороні за підтримку, яка надається нашій країні. Так, військові із Закарпаття, поранені в АТО лікуються в Будапешті. Незабаром 40 дітей військових поїдуть на відпочинок в Угорщину. Також він зазначив, що Закарпаття вже налагодило добросусідські відносини і підписано угоди про співпраці з трьома областями Угорщини. І наразі пропонується налагодити партнерські відносини із областю Яс-Надькун-Сольнок.

“Нас об'єднує і річка Тиса, ми можемо координувати наші кроки в рамкам проектів захисту басейну ріки Тиса.  З своєї сторони залучаємо Європейський інвестиційній банк до модернізації водоканалів області. Також нам цікава й активізація співпраця в економіці та налагодження нових контактів у туристичній сфері”, – зазначив керівник ради.  

Василь Губаль підтвердив, що обласна влада готова  до співпраці, і керівництво  вдячне за підтримку нашого краю. ” У нас в країні відбувається перетворення,  стартує децентралізація. Тому нас  цікавить досвід реформування країни, який успішно пройшов в Угорщині.  Також  нас цікавлять інвестиції та створення нових робочих місць.  Тому нам треба дати  можливість активніше співпрацювати бізнесу”, – вважає голова ОДА.

Шандор Ковач  розповів, що Закарпаття відвідує не вперше, і наш край йому дуже подобається.  І він підтримує ініціативу голови облради щодо підписання партнерської угоди.  “Наші контакти треба наповнити реальними справами. Ми йдемо правильним шляхом. Ми готові допомагати один одному. І наш досвід на європейському шляху – буде доступним для вас.  Загалом 5 держав співпрацюють у захисті басейну річки Тиса. Закарпаття має можливість отримувати допомогу в рамках цього проекту. Пропонуємо на Закарпатті реалізувати спільні міжнародні проекти, а до європейських грантів будемо долучати і ваш край”, – констатував голова Загальних зборів області Яс-Надькун-Сольнок

Сторони домовилися створити спільну робочу групу, яка й займатиметься підготовкою проекту угоди про співпрацю. Наступна зустріч вже відбудеться за участі й широкого кола бізнесменів з двох областей, які матимуть змогу налагодити співпрацю.

 

Прес-служба облради

Про Захід