Актуальна інформація для суб’єктів господарювання – платників ПДВ

Опубліковано:

З 1 липня 2015 року вводиться в дію на постійній основі система електронного адміністрування податку на додану вартість. Це передбачено в законі України № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)”.

З цього ж дня для платників ПДВ вводяться нові додаткові правила, а саме: зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можливе лише за достатності суми, обчисленої за формулою, визначеною п.200¹.3 Податкового кодексу України.

Суми помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ станом на 1 липня 2015 року автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні і розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. На суму такого збільшення: зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду, або збільшується сума від'ємного значення, задекларована в звітному періоді; помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання з ПДВ вважаються погашеними.

Водночас уточнені дані про помилково та/або надміру сплачені до бюджету платежі, станом на перше число місяця, наступного за звітним (станом на 01.07.2015), можуть бути сформовані Державною фіскальною службою України після завантаження відповідної інформації до центральної бази даних служби.

Згідно з Тимчасовим регламентом експлуатації інформаційної системи “Податковий блок”, затвердженим наказом ДПС України від 24.12.2012 р. № 1198, завантаження центральної бази даних ДФС уточненою інформацією про стан розрахунків платників з бюджетом (у тому числі про надміру сплачені суми платежів) здійснюється на п'ятий (юридичні особи) та шостий (фізичні особи – суб'єкти господарської діяльності) робочі дні звітного 

Відтак збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної п. 200¹.3 ст. 200¹ розд. V Податкового кодексу України, за рахунок сум помилково та/або надміру сплачених станом на 01.07. 2015 року грошових зобов'язань з податку на додану вартість з урахуванням технологічного процесу буде здійснено до 10 липня 2015 року. Платники податку починаючи з 10 липня 2015року можуть за запитом отримати з центральної бази даних ДФС повідомлення (витяг) про суми переплат, що обліковуються в інтегрованій картці платника податку станом на 1 липня 2015року.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід