Закарпатці зможуть поїхати до Польщі на велосипеді?

Опубліковано:

 Сьогодні в обласній раді відбулася зустріч першого заступника голови облради Василя Брензовича, керуючого справами виконавчого апарату облради Михайла Поповича з Генеральним консулом Польської Республіки у Львові Ярославом Дроздом.

Учасниками зустрічі зазначалося, що відкриття минулоріч нового візового центру в Ужгороді, що полегшило закарпатцям вирішення питання отримання шенген-віз через польську установу.

Йшлося про важливість українсько-польських стосунків між народами і самоврядними краями. Зокрема, обговорювали й питання щодо відкриття пішохідного та велосипедного переходу “Лубня – Волосате” на українсько-польському кордоні. Позаяк протяжність кордону з Польщею на ділянці Закарпатської області – 32,6 км, проте найближчий пункт пропуску знаходиться за 100 км у Львівській області.

Ярослав Дрозд повідомив, що цього року на ділянці українсько-польського кордону запрацюють два нові пункти переході.

“Актуально і відкриття такого пункту в Закарпатській області, яка має найбільше міжнародних контактів. Ми над цим працюємо не перший рік, будемо домагатися, щоби проект вдалося реалізувати в недалекому майбутньому”, – зазначив дипломат.

В свою чергу Василь Брензович зауважив, що співпрацю доцільно активізувати, адже в цьому зацікавлені як польська так і українська сторони. Однозначно, що відкриття нових переходів активізує транскордонне співробітництво. Зі своєї сторони обласна рада неодноразово зверталася до уряду з пропозицією відкриття пішохідного та велосипедного переходу “Лубня – Волосате”.

Також учасники зустрічі обговорили ідею відновлення Днів українсько-польського добросусідства, які свого часу проводилися на Закарпатті.

Василь Брензович подякував дипломату за підтримку і солідарність Польщі з Україною у нинішній ситуації. – повідпмляє прес-служба облради.


Про Захід