Дружини і матері закарпатців – учасників АТО вимагають в міністра оборони надання житла та повернення пільг (Фото)

Опубліковано:

Сьогодні, у понеділок, 29 червня, в Закарпатській облдержадміністрації Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак зустрівся з дружинами та матерями бійців, які загинули на Сході під час АТО. Це зібрання він провів у відповідь на ініціативу самих рідних та на прохання керівника області Василя Губаля.

Зустріч була присвячена вирішенню соціально-побутових питань родин бійців. Найгостріше на порядку денному – житлові проблеми. Рідні загиблих саме це питання поставили руба перед урядовцем. Степан Тимофійович відповів членам сімей: “Протягом місяця-двох придбаємо для вас нове житло. Беру справу на свій контроль”. Це стосується сімей тих загиблих, які були штатними військовослужбовцями – найближчим часом житлові питання сімей загиблих військовослужбовців, які перебували на квартирному обліку, буде вирішено. Міністерство оборони закупить квартири, що відповідатимуть потребам кожної сім'ї, з урахуванням їхніх побажань. “Що ж до мобілізованих, то тут складніше, – визнав урядовець. – Але ініціюю пришвидшення розподілу коштів від Мінсоцполітики. Наступного тижня підніму цю тему на засіданні Кабінету Міністрів”, – сказав Степан Полторак.

Затим дружини бійців загострили увагу на прийнятих змінах до законодавства, згідно з якими ліквідовано пільги родинам загиблих учасників бойових дій – з 1 липня скасовуються преференції в оплаті за комунальні послуги, за проїзд, тощо. Голова ОДА Василь Губаль нагадав, що і про це також є в зверненні обласної влади до міністра: “Потребуємо Вашого сприяння в тому, аби ці родини не були в переліку тих, кому пільги скасовуються. Просимо відновити справедливість”. Степан Полторак відповів, що прагнутиме зрушити і цю тему. “Вже найближчим часом у відомстві будуть опрацьовані зміни до законодавства та Міноборони звернеться до уряду з ініціативою повернути пільги членам родин загиблих, — зазначив міністр.

“Переконаний: якщо не вирішувати соціальних питань, з якими зіштовхуються родини загиблих, майбутнє нас чекає невтішне, — сказав Степан Полторак. — Від своїх підлеглих я вимагаю починати і завершувати день із питань реалізації соціальних гарантій військовослужбовців та їхніх родин”. Також урядовець відзначив: видно, що закарпатська влада переймається справами родин та власне військових не формально, і по-справжньому та дієво.

Загалом на зустрічі із родинами ішлося і про інші питання соціального захисту. Також рідні загиблих попросили сприяння міністра в швидшому оформленні статусу учасника бойових дій та представлення вояків до державних нагород.

Затим Василь Губаль поінформував, що згідно з рішенням обласної влади дітям загиблих учасників АТО компенсовуватимуть вартість навчання у державних вишах у разі їх вступу на платну форму. Голова ОДА розповів і про можливості санаторного оздоровлення для військових і членів їхніх сімей та дав доручення взяти запити від дружин загиблих про відпочинок дітей у літніх таборах.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Про Захід