Дивіться, чого їх навчили в «Бліці». Легендарний танцювальний колектив відзначив 25-річчя і вже готується до нового сезону (Фото)

Опубліковано:

Один із найяскравіших колективів Закарпаття “Бліц” цього року відсвяткував ювілей. 25 років на сцені танцюристи відзначили кількома концертами. Останній звітній виступ “Дивіться, чого мене навчили у “Бліці”!” теж приурочили до святкової дати. Зараз студія вже готується до традиційного літнього табору та планує наступний навчальний рік. А про підсумки цього року “Про Заходу” розповіла керівниця народного художнього колективу “Студія сучасного танцю “Бліц” Олена Камінська.

Пані Олена каже: подій було чимало. Крім святкових шоу, присвячених ювілею, “бліцівці” влаштували заходи на підтримку закарпатських військових в АТО. Також у березні ужгородцям презентували новий проект “Getto Groove”. “Це хіп-хоп вечірка, на якій можна було не тільки подивитися, як танцюють учасники студії, але й потанцювати самому. Для нас це цікавий досвід, адже подібний захід “Бліц” організував вперше. Думаю, проект обов'язково треба продовжувати: мешканцям міста він дуже сподобався!”, – зазначила керівниця колективу.

Останні концерти студії сучасного танцю – щорічний звіт “Дивіться, чого мене навчили у “Бліці”!”. Зазвичай його влаштовували тільки для батьків учасників, але цього разу вирішили запросити всіх ужгородців. 13 червня на сцені облмуздрамтеатру відбулися два концерти: один о 16:00, другий – о 19 годині. Участь у них взяли танцюристи віком від 5 до 20 років, які показали 36 номерів.

“Дуже приємно, що обидва концерти зібрали повні зали! Особливим це свято було для маленьких бліцівців і для їхніх батьків. Рідні йшли додому із гордістю за своїх дітей”, – розповідає керівниця студії.

У літню відпустку колектив поки що не йде: вихованці і педагоги працюватимуть в літньому танцювальному таборі “Summer Dance Camp”.

“Хореографічний табір ми робимо вже третій рік поспіль. Зараз він відбудеться на Міжгірщині. Переживаємо і відповідально готуємося, адже, ми задумали цей табір перш за все для того, щоб наші діти стали  впевненішими собі, вдосконалили ті знання, які здобули впродовж року. На учасників кожного дня чекають інтенсивні заняття із запрошеними тренерами. У табір набираємо танцюристів віком від 7 років. Для молодших діток там занадто складно: багато інформації, посилені заняття”.

Новий набір до “Бліцу” почнеться вже у серпні. Олена Камінська каже, що кожного року охочих стати частинкою колективу стає все більше й більше:

“Чимало батьків чули про студію, бачили нашу роботу і хочуть, аби їхня малеча вчилася саме тут. Безумовно, приємно, коли твою працю добре оцінюють і довірять тобі хореографічне виховання своєї дитини”.

Минулого року набрали дві групи маленьких танцюристів. За словами керівниці, у перший день записатися до “Бліцу” прийшло аж 90 охочих віком від 5 до 7 років! Щоправда, з часом ці дві групи зменшилися і їх об`єднали в одну. “Часто буває, що бажання ходити на танці мають більше батьки, аніж діти. До того ж, рідні не враховують того, що для їх малечі школа і хореографія одночасно – це дуже велике навантаження. І перше, і друге потребує багато уваги”, – розповіла пані Олена.

Зараз у “Бліці” – близько 400 учасників, для яких орендують кілька залів. Навчають їх 12 тренерів, якими Олена Камінська дуже пишається: “Сучасна хореографія – складна й неоднозначна. Тут не знайдеш готових підручників, котрі все чітко описують. Кожен відомий тренер вносить щось своє. Зрозуміло, що є техніки, які вважаються “азбукою”, але цей напрямок постійно розвивається, в ньому з`являється щось нове. Наші викладачі часто їздять на майстер-класи, аби не відставати”.

Крістіна Гудак, Про Захід

Фото Сергія Денисенка 

Про Захід