«Кожен чоловік, який себе поважає, повинен їхати на Схід». Що думають ужгородці про шосту мобілізацію? (опитування)

Опубліковано:

19 червня в Україні стартувала шоста хвиля мобілізації. Вона торкнеться навіть тих українців, які не мають досвіду військової служби.

Що з цього приводу думають ужгородці – Про Захід розпитував в одному із найбільш людних місць – на Пішохідному мості.

Катерина:

“Я розумію, що мобілізація мусить проходити, адже комусь треба захищати Схід. Але дуже не хочеться, щоб наші хлопці їхали. Вони там – як гарматне м`ясо. Немає нормального забезпечення армії. Чесно, хочу миру…”.

 

 

 

 

 

 

 

Галина:

“Знаю, що шоста хвиля мобілізації вже розпочалася. Думаю, вона має відбуватися, бо ми мусимо захистити країну. Але мені здається, що організація військових дій з нашого боку є дуже недолугою. Хлопці бачать, що за їхні життя ніхто не вболіває, ніхто не переживає за безпеку, тому й бояться їхати. Через це маємо стільки випадків ухиляння від служби в зоні АТО. Хочеться вірити, що все скоро закінчиться об`єднанням і цілісністю території України”.

 

Юля:

“Часи не обирають, в них живуть і помирають. Якщо вже на нашу долю випало таке випробування, то мусимо це пережити. Я сама з Одеси, приїхала сюди на кілька днів і бачу, що в Ужгороді все набагато спокійніше. Це місто рідко зачіпають якісь великі проблеми, котрі є в інших містах. Він як був тихим і затишним, так таким і залишився”.

Юрій:

“Я знаю одне: там безлад серйозний. Закінчиться так, як буде вигідно керівництву країни. Думаю, що саме вони диктують правила, за якими все відбувається. І якщо б хотіли завершити війну, то зробили б це завтра. Там великі гроші: відкриті всі канали для наркотиків, зброї, тому в майбутньому може бути ще не одна хвиля мобілізації”.

 

Михайло:

“Я вважаю, що кожен чоловік, який себе поважає, має їхати на Схід. Сам там був. Якщо будемо ховатися вдома, то ніякої перемоги чекати не можна”.

 

Юрій:

“Однозначно, треба захищати Батьківщину. Але дуже хочеться, щоб це все вже закінчилося. Перемога буде за нами, та ще нескоро. Думаю, роки два, як мінімум, ці бої тягнутимуться”.

Валентина:

“Напевно, погано, що почалася нова хвиля, адже кожного разу сподіваюся, що це остання. Хочу миру. Сподіваюся на це і вірю, що він скоро настане”.

Сергій:

“Чув, що шоста хвиля розпочалася, але не вникав, які конкретно вона має особливості. Читав лише те, що Кабмін дозволив мобілізовувати автомобілі на потреби армії. Це дуже погано. По телевізору постійно чуємо, що у нас купу грошей спрямовують на АТО, а тут виходить що цього мало й мало. Зараз у фірм можуть забирати вантажівки, тобто люди, які на цих авто заробляють, опиняться в біді, адже не матимуть, як працювати”.

Денис:

“До шостої хвилі ставлюся нейтрально. Вважаю, що мобілізація буде правильно відбуватися тільки тоді, коли у військкоматах наведуть лад. Поки що цього немає, на жаль”.

Роман:

“Мобілізація йде, і вона має йти, бо на Сході війна не закінчилася, і, швидше за все, не закінчиться ще декілька років. Це процес тривалий. Зараз хлопці, які хотіли піти в АТО, мають таку можливість, адже шоста хвиля торкнеться й тих, в кого немає досвіду військової служби. Мені повістка ще не приходила, а якщо вручать, то у військкомат з`явлюся, переховуватися не буду”.

 

Крістіна Гудак, Про Захід

 

 

Про Захід