На Закарпатті стартувала шоста хвиля мобілізації

Опубліковано:

У четвер, 25 червня, у прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату, полковника Олега Вінницького. Йшлося про підсумки п'ятої черги мобілізації на території області та завдання на проведення шостої хвилі.

        За словами військовослужбовця, за результатами 5 черги мобілізації, яка тривала з 10 квітня по 18 червня п.р військовими комісаріатами області відправлено на службу близько 400 військовозобов'язаних. “При цьому підлягало поставці у війська  понад 800 чоловік, вручено повістки близько 2100 військовозобов'язаним, прибули до військових комісаріатів понад 1700 чоловік, пройшли військово-лікарську комісію  понад 1200 закарпатців, з них визнані придатними близько 500, інші ж визнані не придатними  або направлені на додаткове медичне обстеження”, – повідомив військовий комісар і констатував, що планове завдання 5 черги мобілізації по області виконано на 44%.

        За його словами, серед основних причин невиконання в повному обсязі завдань мобілізації – велика кількість тих, хто ухиляється від виконання громадянського, конституційного обов'язку. В краї подано в розшук до органів внутрішніх справ матеріали на понад 9 тисяч військовозобов'язаних закарпатців. Також залишається низьким рівень придатності чоловіків до військової служби за висновком лікарів. Багато краян ухиляються від отримання повісток, або ж взагалі виїжджають  працювати за кордон.
“Основним завданням шостої черги мобілізації є забезпечення повної ротації військовослужбовців, призваних в ході третьої хвилі мобілізації, та підтримка Збройних Сил України на високому рівні бойової готовності, повідомив полковник. – В ході цієї хвилі мобілізації до Збройних Сил та інших військових формувань України від Закарпатської області необхідно поставити близько 1100 військовозобов'язаних в тому числі більше 100 офіцерів”.

Військовий комісар поінформував і про періоди мобілізації. “З 19 червня по 8 липня триватиме оповіщення, збір і проходження військово-лікарських комісій у військових комісаріатах. З 9 по 18 липня відбуватиметься основна поставка військовозобов'язаних до навчальних центрів, а з 19 липня по  17 серпня – підготовка військовозобов'язаних призваних по 6 черзі мобілізації у навчальних центрах.

“Усі військовозобов'язані призиваються до навчальних установ, де протягом визначеного часу пройдуть підготовку за фахом. Лише після цього їх направлятимуть до військових частин, звідки після бойового злагодження вони вирушать до зони АТО”, – наголосив Олег Вінницький.

Особливу увагу під час проведення шостої черги мобілізації зосереджено на співпраці військових комісаріатів області з місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами. Для оперативного вирішення проблемних питань під час проведення мобілізації, налагоджено співпрацю Закарпатського ОВК та кожного районного та міського військового комісаріату з прокуратурою та органами внутрішніх справ.

Окрім цього, в краї поставлено завдання територіальної оборони. “Для охорони і оборони важливих об'єктів на території області ми повинні сформувати 20 загонів оборони по 278 чоловік, 10 рот охорони по 160 чоловік і 1 стрілецький батальйон з 500 чоловік, – розповів Олег Вінницький і запевнив, – дані підрозділи будуть виконувати завдання виключно на території області”.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Про Захід