Прокуратура міста Ужгорода радить бути пильними – телефонні шахраї активізувалися

Опубліковано:

За останні пів року в м. Ужгороді почастішали випадки телефонних шахрайств, коли громадянам з невідомого (або прихованого) номера дзвонять незнайомці, представляючись працівником правоохоронного органу та повідомляють, що син або інший близький родич закарпатця, якому дзвонять, затриманий працівниками міліції, та пропонують, з метою “вирішення питання” по звільненню, перерахувати на банківський рахунок певну суму коштів.

Виконувач обов”язків прокуратури міста Ужгорода Сергій КРАСНОГОЛОВЕЦЬ наголошує, що у випадку такого дзвінка ні в якому разі не слід перераховувати кошти шахраям. Нагадуємо, що за Законом у випадку затримання особи (згідно вимог ст. 213 КПК України) їй надається можливість самостійно повідомити про це близьких родичів, членів сім'ї чи інших осіб за вибором та своє місце перебування. 

Якщо уповноважена службова особа, яка здійснила затримання, має підстави для обґрунтованої підозри, що при повідомленні про затримання ця особа може зашкодити досудовому розслідуванню, вона може здійснити таке повідомлення самостійно.
У разі подібного дзвінка радимо зберігати спокій та діяти виважено. По-перше: зберегти номер, з якого дзвонили невідомі та негайно звертатися до правоохоронних органів з цього приводу, по-друге: негайно передзвонити близькій людині, яка за повідомленням незнайомців, затримана, та пересвідчитись, що з нею все гаразд.

У разі, якщо Ви переконані у правдивості затримання близького родича працівниками міліції, звертаємо Вашу увагу, що у випадку висунення особою, що представилась працівником міліції, вимоги або пропозиції перерахувати грошові кошти за звільнення близького родича, такі дії є злочинними та містять ознаки корупції, а тому необхідно негайно звертатись до органів прокуратури з цього приводу.

Будьте обережні та не давайте можливості шахраям обдурити себе!

Про Захід