«Спрощенець» пенсіонер за віком або інвалід звільняється від сплати ЄСВ

Опубліковано:

Підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Разом з тим, платник єдиного внеску має право звертатися до органу ДФС з письмовою заявою про зміну умов сплати єдиного внеску у разі зміни його статусу як платника.

Звертаємо увагу, що фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Таким чином, фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування, у разі набуття статусу інваліда або пенсіонера за віком повідомляє орган ДФС за місцем реєстрації шляхом подання письмової заяви довільної форми із відповідними підтверджуючими документами, а саме: копію довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності та/або копію пенсійного посвідчення.  При цьому, вона звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття статусу інваліда або пенсіонера.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід