Пошкоджений газопровід – серйозні ризики і втрати

Опубліковано:

Тільки протягом місяця ПАТ “Закарпатгаз” тричі від'єднувало споживачів від газопостачання через пошкоджені у той чи інший спосіб газопроводи середнього тиску.

Добряче шокував громадськість  інцидент в мікрорайоні Червениця, що в обласному центрі. Через самовільне втручання невідомої особи в газову мережу шляхом перекриття засувки на газопроводі середнього тиску 700 будівель приватного сектору  з вул. Грибоєдова залишалися без газу майже дві доби.  Більш ніж на півдоби довелося від'єднати від газопостачання і 368 дворогосподарств сіл Куштановиця, Кучава та Буковинка Мукачівського району внаслідок проведення несанкціонованих земляних робіт працівниками Мукачівського міжрайонного управління водного господарства.

Не менш резонансний випадок мав місце й на вул. Центральній в с. Дубриничі Перечинського району. Стався він – зазначено у офіційних паперах – внаслідок  проведення працівниками сільської ради несанкціонованих земляних робіт. Точніше ж – у підсумку тривіальної події: останні, намагаючись озеленити прилеглу до сільради територію, просто… садили квіти. І не зглянулися, як пошкодили газопровід середнього тиску Ду 90 мм. Працівники Перечинської дільниці ПАТ “Закарпатгаз” змушені були на півдоби від'єднати від газопостачання 172 дворогосподарства населеного пункту. Далі тривала епопея з його відновлення…

Пошкоджений газопровід – завжди серйозні ризики і втрати, – наголошує перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ “Закарпатгаз” Андрій Горват. – Перш за все, самовільні втручання в роботу систем газопостачання несуть небезпеку здоров'ю та життю безпосередньо споживачів та призводять до екологічних лих. По-друге, аварійні ситуації обертаються значними фінансовими втратами. Адже тільки у випадку, про який йдеться, втрачено – внаслідок витоку та при заповнені й продувці системи –  газу майже на 26 тисяч гривень, відновлення ж газопостачання та вартість ремонтних робіт “потягнули” на ще більш ніж 12 тисяч гривень.

Найчастіше причинами пошкоджень газопроводів є:  самовільні втручання в  систему газопостачання невідомих осіб,  несанкціоновані земляні, будівельні  та роботи з прокладання комунікацій, наїзди на газові стояки водіїв, що нехтують правилами дорожнього руху.

ПАТ “Закарпатгаз” закликає споживачів бути обережними при проведенні земляних, будівельних та робіт з прокладання комунікацій, неодмінно погоджуючи їх з фахівцями-газовиками, як того вимагають “Правила безпеки систем газопостачання України”.

Довідка: Протягом 2015 року ПАТ “Закарпатгаз” ліквідував 12 аварій на газопроводах-вводах, вуличних газопроводах  та газопроводах середнього тиску в  регіоні. Нарахована сума збитків, завданих аваріями, перевищила 255 тисяч гривень. З них відшкодовано винуватцями аварій на газопроводах понад 116 тисяч гривень.

Ломакін Юрій Олексійович

Фахівець із зв'язків з громадськістю

ПАТ “Закарпатгаз”

Про Захід