Роберт Горват: “Малий бізнес стане локомотивом, який виведе нашу економіку із кризи”

Опубліковано:

Підсумки засідання Комітету з питань податкової та митної політики підвів на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат-закарпатець Роберт Горват. Він зазначає, що саме малий бізнес може стати фактором, який виведе Україну з економічної кризи:

Засідання Комітету з питань податкової та митної політики завершилося пізно ввечері. По кожному із законопроектів відбувалися жваві дискусії, але найбільш гостро обговорювали законопроект №1718 (змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій). З 1 липня 2015 року всі суб'єкти господарювання, які перебувають на 3 групі та сплачують єдиний податок мають встановити РРО. Але в умовах економічної кризи підприємці не мають достатньо коштів ні на купівлю РРО, ні на його обслуговування.

Саме тому Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект №1718, який передбачає звільнити від обов'язку встановлювати РРО суб'єктів господарювання 2 і 3 групи. Регламентні процедури не дозволяють його швидке прийняття. Тому вирішили пропонувати Верховній Раді підтримати законопроект №1088 про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” з відповідними пропозиціями про відтермінування обов'язку встановлення РРО суб'єктами господарювання 2 і 3 групи до 01 січня 2016 року. Даний законопроект вже розглянутий в першому читанні та має бути підтриманий на пленарному засіданні до кінця тижня.

Запланували провести комітетські слухання, адже впровадження РРО не вирішує проблем податкової системи. В процесі детінізації економіки слід зосередити увагу на зменшенні ролі приватних монополій, реформуванні фіскальної служби та створенні сприятливого бізнес-середовища в країні. Звільнившись від зарегульованості, саме малий бізнес стане локомотивом, який виведе нашу економіку із кризи.

Про Захід