На Закарпатті змонтують ще сорок систем оповіщення населення

Опубліковано:

Про об'єкти підвищеної небезпеки, обласну систему централізованого оповіщення населення та про протипожежний захист місць зберігання врожаю йшлося під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у четвер, 18 червня.
        У заході під головуванням заступника голови ОДА Михайла Рівіса, взяли участь представники обласного управління ДСНС, керівники відповідних управлінь та відомств краю.
        Як поінформував в.о. заступника начальника управління з державного нагляду та контролю УДСНС в Закарпатській області Віталій Лийнарт, нині на території краю знаходиться 220 об'єктів підвищеної небезпеки. Всі вони повинні бути обладнані системами раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій. Наразі на 80 об'єктах розроблено та погоджено проектно-кошторисну документацію на встановлення даних систем, на 81-му – розроблено та погоджено технічні завдання, на 8-ми такі системи прийнято в експлуатацію.
        З огляду на небезпеку, яку можуть нести такі об'єкти, комісія доручила відповідним обласним управлінням та інспекціям проводити їх постійний моніторинг на території краю.
        В.о. начальника відділу з питань цивільного захисту ОДА Віктор
Буришин доповів про роботу регіональної системи централізованого оповіщення населення області. За його словами, в рамках реалізації першого етапу проекту “Система раннього оповіщення Україна – Словаччина” за програмою транскордонного співробітництва, таку систему змонтовано у трьох містах обласного значення та семи районах краю. “В рамках реалізації другого етапу заплановано змонтувати ще 40 сирен та відповідне обладнання  системи оповіщення у селах Ужгородського, Берегівського, Виноградівського, Іршавського, Хустського, Рахівського та Тячівського районів”, – повідомив посадовець.

Відтак члени комісії затвердили перелік заходів, які допоможуть запобігти пожежам у місцях збирання, зберігання та переробки зернових. Райдержадміністраціям, зокрема, доручили перевірити протипожежний  стан елеваторів, складів мінеральних добрив та паливно-мастильних матеріалів, створити на сільгосппідприємствах добровільні пожежні дружини. А також проінспектувати справність та надійність опор ліній електропередач, які проходять через посіяні площі зернових культур, наявність громовідводів тощо.
Закриваючи засідання, Михайло Рівіс, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості проведення засідання, з огляду на останні надзвичайні події в країні. І закликав максимально сприяти виконанню всіх розглянутих на засіданні рішеннях.
  Прес-служба Закарпатської ОДА

Про Захід