Інструкції перед поїздкою в АТО

Опубліковано:

Для тих, хто їздить в зону бойових дій. Пам'ятка для волонтерів, які возять туди допомогу. Деякі речі здадуться очевидними, але краще ще раз повторити.

Отже, ви їдете в зону АТО на автомобілі.

1. Зв'язок

Залишаємо вдома смартфони з фотками і адресною книгою і свою сімку. З собою беремо в ідеалі дешевий порожній смартфон. Для нього купуємо нову сімку “Київстару” (надійне покриття інтернету). У гіршому випадку – NOKIA за 200 грн. Встановлюємо дві програми – SMS Alert і My Tracks. Обов'язково заздалегідь повідомляємо довіреним особам, чиї номери вбиваєте в СМС Алерт. Tracks налаштовуєте так, щоб він в реальному часі писав маршрут в ГуглДокс і даєте доступ довіреним особам, не забуваємо включити трекер перед виїздом. Беремо з собою автомобільну зарядку і заряджений акумулятор PowerBank.

У телефонну книгу забиваєте тільки найнеобхідніші контакти, підписуючи їх так, “щоб ніхто не здогадався”.

У зоні АТО менше дзвоніть, розмови можуть прослуховуватися.

2. Документи

З собою беремо паспорт з пропискою, додатково копії.

3. Автомобіль

Не варто їхати на дорогому авто. Але й не варто їхати на зовсім вбитому “корчі” (це дуже підозріло). В баку завжди має бути великий запас палива. Постарайтеся взяти з собою номери АН (знайдіть у друзів). На півдорозі міняєте, попередньо заїхавши в глухе місце.

4. Техніка

Якщо немає смартфона, візьміть цифровик з порожньою карткою, може стати в нагоді. Якщо будете знімати щось десь, то потім сховайте картку в машині окремо. Ніяких ноутбуків з збереженими паролями про соцмереж і фотками.

5. Не одягайте камуфляж, берци.

6. Не варто брати з собою зброю, якщо це не АК з якого ви відмінно стріляєте від стегна не дивлячись.

7. Обмежте інформцію про час виїзду і взагалі про факт поїздки. Намагайтеся не обговорювати це по телефону.

8. Чим ближче до зони АТО, тим більше дивитеся в дзеркало заднього виду. Використовуйте другорядні дороги. Якщо достатньо людей, розподіліть огляд місцевості назад-вправо-вліво серед пасажирів.

9. На постах ДАІ в зоні АТО будьте обережні, ДАЇшники можуть бути проти нас. Не кажіть їм за чужі номери, якщо вони не подивляться в техпаспорт і не запитають. Якщо запитають, то поясніть спокійно навіщо це. Покажіть свої рідні номери. Не повідомляйте куди їдете і що везете без необхідності нікому, ні ДАЇшникам, ні військовим по дорозі.

10. Придумайте собі легенду, куди і навіщо ви їдете – “забрати бабусю з села під Донецьком”, “провідати тітку” і т.д. Якщо запитають про вантаж – “брата призвали в армію насильно, ось везу, що назбирав”. У разі зустрічі з ватниками ведіть розмову в сторону “нас всіх обдурюють, змушують воювати зі своїм же народом”, “я ж не можу брата залишити на фронті без спорядження” і т.д.

11. Якщо вас зупинили бандити, спрямовують на вас автомат і нервують – сядьте на землю, говоріть спокійно, плачте, не нервуйте, якщо це можливо. Тиснемо на кнопку СМСАлерт.

12. Запасіться контактами з військовими, їх можна буде пред'явити нашим на блокпосту.

13. Проїжджайте “зеленку” на всіх парах. Якщо вкрай необхідно зупинитись, то ні в якому разі не робіть це біля лісу, не маячте на узбіччі. 

14. Документи, телефон, додаткову батарею, гроші тримайте завжди на собі, а не в сумці поруч.

Департамент ідеології та пропаганди ГО “Карпатська Січ”
Про Захід