Нардепи Соловей та Джемілєв подали законопроект про заборону торгівлі з анексованою територією України

Опубліковано:

17 червня народні депутати України Юрій Соловей та Мустава Джемілєв зареєстрували законопроект №2100а  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей переміщення товарів на тимчасово окуповану територію”

Головна ідея законопроекту – заборонити поставку будь-яких товарів на тимчасово окуповану територію України з іншої території України.

“Я проти того, аби українські резиденти здійснювали торгівлю із анексованою територією, бо це суперечить інтересам державної безпеки, економічним та політичним інтересам нашої держави. Не можна ніяким чином визнавати  незалежний від України правовий економічний статус  Криму, а саме це випливає з закону України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” від 12 серпня 2014 року”, – коментує свою законодавчу ініціативу народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань економічної політики Юрій Соловей.

У законопроекті окремо зазначено про те, що Кабінет Міністрів України має право дозволити поставки на тимчасово окуповану територію України з іншої території України питної та/або технічної води, електричної енергії, природного газу та за згодою Верховної Ради України – інших товарів.

На всі товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб'єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку, і постачаються на тимчасово окуповану територію з іншої території України встановлюються державні регульовані/фіксовані ціни.

Крім того, передбачено доповнення Кримінального кодексу відповідною статтею щодо порушення  правил переміщення товарів на тимчасово окуповану територію України –202-1. “Так, це блокада. І законопроект підписав Мустафа Джемілєв – тобто він та патріоти України з числа кримських татар ідею підтримують”, – зазначив Юрій Соловей.

Про депутата:

Юрій Соловей обраний народним депутатом  України за мажоритарним округом №89 у Івано-Франківській області.

Входить до групи партії “Удар” у фракції Блоку Петра Порошенка в парламенті.

Заступник голови Комітету з питань економічної політики ВРУ

Прес-служба народного депутата Юрія Солов'я

 

Про Захід