Незнання породжує острах

Опубліковано:

Таким став основний висновок голови Закарпатської ОДА Василя Губаля після спілкування з активом села Імстичево. Саме звідси Василь Іванович розпочав свою поїздку на Іршавщину. А село обрав, як таке, що є на околиці району. Як виявилося, не помилився: в останнє представники обласної державної влади були тут “за Марії-Терезії”, буквально.
Попри те, що про приїзд голови ОДА повідомили по обіді напередодні, до кабінету голови села люду набилося вщент. Жалі й скарги мешканці віддаленого населеного пункту, направду, не надто різняться від тих, які існують в усіх, подібних: дороги, безробіття, нескінчені довідки тощо.

Найдовше розмова “осіла” в темі добровільного об”єднання територіальних громад: навіщо, з ким, як? “Зверніть увагу, усі проблеми, про які ви сьогодні мені розповідаєте, так чи інакше стосуються цієї теми. Дороги – в об'єднаній громаді ви зможете визначати, які з них робити у першу чергу, а які прокладати за рахунок коштів, залучених через гранди чи отриманих від держави; безробіття – у таких громадах для грамотних людей найдуться державні посади, когось ви будете спонукати і підтримувати для створення підприємства. Ну, приміром, у сфері послуг – вирішите дозволити пільгову оренду для відкриття перукарні чи ательє… Я не знаю, чого тут більше бракує – вирішувати вам. Довідки? За довідками не потрібно буде їздити до Іршави, якщо центр буде тут – у Білках. А сільські – вони залишаться у повноваженнях вашого старости”, – пояснює Василь Іванович.

Поступово присутні змінюють настороженість, а подекуди – стримувану агресію через, начебто, нав'язуванні їм варіанти об'єднання. “Ви відчуваєте у моїх словах примус? Це – ваш вибір. Вам тут, на місці, більше зрозуміло, – каже голова ОДА.- Але скажу ще таке: хочете жити, як є? Вас все влаштовує? Залишайте все по старому. Але я бачу у цих змінах шанс! Думайте, але не довго – ми чекаємо вашого рішення”.

Офіс реформ у Закарпатській області

Про Захід