Водоканали Ужгорода, Мукачева та Берегова претендують на фінансові ресурси Європейського інвестиційного банку

Опубліковано:

Голови обласної ради Володимир Чубірко та обласної адміністрації Василь Губаль провели зустріч з головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Лілією Чернвявською. Йшлося про можливості залучення фінансових ресурсів банку в модернізацію водоканалів Ужгорода, Мукачева та Берегова. 

Два роки тому комунальні підприємства водоканалів міст Ужгорода, Мукачева та Берегова були долучені до співпраці з партнерами Угорщини у рамках реалізації транскордонного проекту ЄС “Розвиток захисту навколишнього середовища через аналіз (питної та каналізаційної вод) стану водоканалів, а також розробка програми розвитку наявних систем послуг водопостачання”

В рамках проекту фахівці провели аналіз діючих систем водопостачання та водовідведення в Мукачеві, Ужгороді та Берегові, моніторинг інженерних споруд, розробили інвестиційні проекти для цих міст. Також фахівцями розробляється комплекс заходів, які допоможуть залучити у сферу водозабезпечення інвесторів, що в кінцевому підсумку має поліпшити послуги з водозабезпечення та водовідведення. Окрім того, експерти вважають, що в області необхідно здійснити заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва, створити сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій, забезпечити дослідження й охорону джерел питного водопостачання.

Для модернізації підприємств можливо використати ресурси, передбачені кредитною угодою між Європейським інвестиційним банком та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.Ужгородська, Мукачівська та Берегівська міські ради висловили свою зацікавленість щодо можливості отримання кредитних коштів відповідно до кредитної цієї угоди для подальшої реалізації заходів, спрямованих на вирішення нагальної проблеми підтримки належної якості води та каналізаційно-очисних споруд шляхом їх реконструкції та модернізації.

На запрошення обласної ради, на Закарпатті перебуває керівник представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Лілія Чернявська , яка має намір ознайомитися з роботою водоканалів трьох міст. В ході зустрічі з керівництвом Закарпаття йшлося про можливість залучення ресурсів банку для модернізації цих підприємства. 

Лілія Чернявська вже оглянула водоканал Ужгорода. ” Для його й двох інших водоканалів – Мукачева та Берегова можливо використати кошти нашого банку. Ми готові вам надавати допомогу під надзвичайно вигідні умови. Так, водоканали на можуть отримати кредити на 30 років з відтермінуванням платежів на 8 років. Також банк готовий надати допомогу й на підтримку родин переселенців. Закарпаття теж може долучитися до цієї програми, яка окрім іншого забезпечує відновлення інфраструктури. Загальна сума програми – 250 млн. євро. Їх і можливо використати і на облаштування тимчасового житла для переселенців”, – каже керівник представництва банку в Україні.

Володимир Чубірко насамперед подякував представнику банку, яка відвідує Закарпаття і висловила бажання допомагати. “Ми можемо отримувати й грантові проекти. І за рахунок цього ми матимемо змогу й повертати кредит. Головне завдання – модернізація водоканалів і встановлення енергоощадливого обладнання. Лише за рахунок економії на енергоносіях можна заощадити кошти для повернення кредиту. Водночас ми зможемо покращити якість поверхневих вод басейну річок країн ЄС. І за рахунок цього ми можемо отримати значну допомогу з ЄС”, – вважає керівник ради.

Також Володимир Чубірко зазначив, що міста отримають допомогу з оформленням документації щодо отримання інвестицій. Будуть розроблені графіки виконання всіх робіт і керівництво їх буде контролювати. 

Василь Губаль зазначив, що область готова співпрацювати з банком. “Проект банку з модернізації водоканалів дуже цікавий для нашого краю. Ці міста потребують такої допомоги. Нам важливо, що ми маємо таких потужних партнерів. Якщо би ці проекти в Ужгороді, Берегові та Мукачеві були втілені, нам би легше було модернізувати водоканали і в інших містах області”, – резюмував голова ОДА.

Прес-служба облради

Про Захід