Керівництво області обговорило перспективи співпраці з Європейським інвестиційним банком – мова про водоканали та житло для переселенців (Фото)

Опубліковано:

На Закарпатті перебуває голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Лілія Чернявська. Фінансова установа розглядає перспективи серйозних інвестицій в нашу державу, ідеться в першу чергу про інфраструктурні питання, а також програми, пов'язані з умовами життя внутрішньопереміщених осіб та загалом відновленням держави. Відтак голова представництва в Україні контактує з представниками влади та оглядає перспективні об'єкти. 

У вівторок, 16 червня, Лілія Чернявська зустрілася з головами Закарпатської ОДА та облради Василем Губалем та Володимиром Чубірком. Учора представниця банку разом з головою облради відвідала ужгородський водоканал та міські очисні споруди, котрі, як відомо, потребують реконструкції, також огляне такі ж об'єкти в Мукачеві та Берегові. Банк розглядає перспективи інвестицій для їхньої модернізації, адже Європа, маючи з Україною спільний водний простір, зацікавлена у безпеці водоканалів та якісному очищенні стоків. Утім, не лише про такі проекти йдеться щодо інвестицій від банку. Пані Лілія повідомила обласній владі: у ЄІБ є масштабні програми, передбачені для відродження України, в тому числі йдеться про розбудову контрольованих державою постраждалих регіонів і підтримку соціальної інфраструктури, спрямованої на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб, які допомагають досягти їм кращого рівня життя (ідеться і про житло для переселенців). 200 мільйонів євро передбачає ця програма для нашої держави, координує її Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Закарпаття може подавати свої об'єкти для участі в цій програмі – наголошує представниця фінансової інституції.

Василь Губаль зазначив: “Закарпаття – порівняно маленька область України, але цікава й іншим регіонам та державам щодо співпраці та динаміки розвитку. Маємо кілька перспективних проектів, до прикладу, от саме зараз представники ОДА захищають їх в Києві у конкурсі фінансування Європейським банком реконструкції і розвитку. Готові співпрацювати і щодо інших можливостей, котрі буде корисно втілити для краю, для громад”. Також керівник області наголосив на потребі розвивати проекти і в районах та малих містах краю, аби допомагати громадам у глибинці досягати кращого рівня життя. Що ж до справ, пов'язаних з переселенцями, то Василь Губаль акцентував: “Маємо чимало об'єктів, які недобудовані і потребують завершення, й уже доручаю департаментам підготувати цю інформацію і ці проекти, аби розраховувати на участь у відповідній програмі”.

Під час зустрічі йшла мова і про енергоефективність муніципальних будівель, так, Володимир Чубірко наголосив на перспективах цієї роботи в контексті намірів енергозаміщення та ощадження, й на їх високій окупності. На ці проекти також можливі інвестиції від банку, водночас для Закарпаття більш ніж цікава й актуальна тема оновлення водоканалів. Це дуже важлива і вартісна задача, очисні споруди і загалом водогінна інфраструктура нагально потребують втручання, тож перша увага – саме їм. До слова, Василь Губаль розповів про проект, який роками втілює у Нижньому Селищі на Хустщині, де мешкає – відновлення криниць і джерел та побудову бюветів, що має за наслідок вирішення проблем із браком питної води.

Щодо перспектив інвестицій в закарпатські водоканали триватиме співпраця представництва банку, місцевої та обласної влади. Також керівництво області отримало інформацію про інші програми, інвестиції за якими передбачені ЄІБ, та готуватиме проекти для подання їх у Мінрегіонбуд.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Про Захід