Керівництво Закарпаття зустрічалося з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Ярославом Дроздом

Опубліковано:

Сьогодні голови обласної ради Володимир Чубірко та облдержадміністрації Василь Губаль зустрічалися з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Ярославом Дроздом.

Ярослав Дрозд зазначив, що для нього відвідання Ужгорода – завжди радісний момент. Тут він вже взяв участь у закритті виставки польських художників в обласному художньому музеї. З керівництвом Закарпаття він обговорював можливість відкриття пункту пропуску “Лубня-Волосате”. Наразі закарпатцям, щоб перетнути українсько-польський державний кордон необхідно подолати значну відстань по території України або ж їхати через Словаччину, що потребує додаткового часу. Найближчий пункт пропуску знаходиться на відстані майже 120 км у Львівській області.

“Якщо нема пропускного пункту – нам важко активізувати малий прикордонний рух. А нині ми пропонуємо збільшити межі малого прикордонного руху до 100 кілометрів. Вже 800 закарпатців мають такий дозвіл. Тема відкриття нового пункту пропуску – надзвичайно актуальна в цьому контексті. Можливо підписати угоду Закарпатської області з Підкарпатським воєводством, щоби активізувати цю роботу”, – вважає пан Генконсул.

Володимир Чубірко повідомив, що обласною владою вже повідомлено дипломатичні установи про наші наміри активізувати роботу з відкриття пункту пропуску. Відповідні пропозиції отримало й керівництво Підкарпатського воєводства. “Також міжурядова українсько-польська комісія отримала наші пропозиції. І ми готові активізувати всі можливі контакти, щоби відкриття пункту пропуску на Закарпатті стало реальністю”, – підкреслив керівник ради.

Василь Губаль повідомив, що підніме це питання в ході зустрічі в міністерстві закордонних справ України. Також за його словами керівництво області запросить посла України в Республіки Польща Андрія Дещицю на Закарпаття, щоби оглянути місце, де пропонується відкрити новий пункт пропуску.

Також Володимир Чубірко запропонував пану Генконсулу координувати наші проекти, що подаються на гранти ЄС в рамках Карпатського регіону. “Такі домовленості вже є з Угорщиною. Працюємо з прикордонними областями Угорщини та Румунії. І нині ми це пропонуємо й польським партнерам”, – зазначає керівник ради.

Прес-служба облради

Про Захід