Сьогодні у сесійній залі обласної ради в Ужгороді зібралися голови районних, міських та деяких сільських рад, аби вчергове обговорити впровадження адміністративної реформи на Закарпатті. Причиною наради стало також незадоволення багатьох очільників рад перспективним планом формування спроможних територіальних громад, який розробили в ОДА, відправивши документ до Мінрегіонбуду.
Голова ОДА Василь Губаль зізнався: зробили помилку, бо “зверху” тиснули, не давши достатньо часу підготуватися. Однак це не завадить внести у документ зміни, тож тепер просить ще раз обговорити з сільськими громадами можливості територіальних об'єднань.
Виявилося, що “Перспективний план…”, розроблений в області, пропонував об'єднати населені пункти у 38 громад, приблизно по 3-4 в кожному районі області. Однак представники районів, виступаючи перед колегами, всі як один казали: громад має бути куди більше, по 5-9 на район.
Загалом ніхто з чиновників захвату від пропонованої реформи не озвучив, а голова Ужгородської районної ради Михайло Фединець взагалі заявив, що ця реформа є не польським зразком, а скоріше абракадаброю. Він також зазначив, що хоч у законі йдеться про добровільне об'єднання громад, нині на ділі це виглядає зовсім інакше. Цю думку підтримали й інші керівники рад, зазначивши, що реформу не варто робити з позиції сили, тож треба подумати на д тим, що план формування громад, який буде прийнятий депутатами обласної ради, мав би носити скоріше рекомендаційний характер.
Накінець зійшлися на тому, що протягом тижня чиновники працюватимуть на місцях із громадами, ще раз все зважать і прорахують, а в кінці наступного тижня керівники всіх сільських, селищних, міських та районних рад зберуться на загальне віче в ужгородському драмтеатрі. Там, мовляв, і вирішать, як проводити адмінреформу на Закарпатті.
Про Захід