“Книга-фест-2015” триває в Ужгороді (Фото)

Опубліковано:

Головне книжкове свято Закарпаття та один із найпопулярніших видавничих фестивалів України сьогодні проходить в Ужгороді.

У ІV-му “Книга-фесті” взяли участь 14 закарпатських видавництв і три запрошені – зі Львова та Рівного.

Книжкова виставка розташувалась у галереї “Ужгород” та художньому салоні “Арт-плюс” на Проспекті Свободи. Відвідувачі ще мають можливість вигідно придбати різножанрові книги для себе чи в подарунок, скажімо, солдатові – долучившись до акції “Бібліотека українського воїна”. Як розповіла директор Закарпатської обласної універсальної бібліотеки, це справді затребувана справа. “Книга не лише розважає, навчає, але й рятує. У співпраці з читачами та письменниками наша бібліотека не без успіху провела вже декілька благодійних книжкових ярмарків і аукціонів. Але, як виявилось, допомогти солдатам можна не лише коштами з продажу книг, а й власне книгами. Ба більше, з таким проханням до нас звертались і самі військові. – каже Олена Канюка. – Коли ми проводили акцію зі збору книг для наших вояків на передовій, за два дні надійшло понад півтисячі видань. Зібрані ж зараз книжки – поповнять бібліотеки військових частин і шпиталів”.

З нагоди Всеукраїнського дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження (25 травня), представників галузі привітав начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА. Зокрема, Володимир Піпаш наголосив: усупереч вислову “Коли лунають гармати – музи мовчать”, влада краю без вагань вирішила підтримати проведення книжкового фестивалю, адже в сучасних умовах гібридної війни наше суспільство гостро потребує таких потужних промовців правди, людяності та мудрості – як книга.

Відзначено найкращих видавців, серед них – Віктор Браславець, директор державного видавництва “Карпати”, яке цьогоріч святкує 70-ліття від дня створення. За час свого існування, видавництво надрукувало понад 4 500 книг у більш як 54 мільйонах примірників. Сьогодні книжковий врожай поліграфістів становить близько 40 новинок щороку.

Що ж до найкращих видань, представлених на “Книга-Фесті” – переможців конкурсу “Мистецтво книги” в кількох номінаціях оголосять наприкінці фестивального дня о 17.30.

Управління культури Закарпатської ОДА

Про Захід