Депутати облради переймаються реалізацією проектів із реконструкції та будівництва пунктів пропуску на Державному кордоні України з країнами ЄС

Опубліковано:

Враховуючи неодноразові звернення громадськості області, обласна рада в и р і ш и л а звернутися до Прем'єр-міністра України Яценюка А. П. із проханням повторно розглянути можливість виділення у необхідних обсягах коштів із державного бюджету для продовження будівництва об'їзної автомобільної дороги м. Берегове та с. Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску “Лужанка”.

“Депутатським корпусом Закарпатської обласної ради, – зазначається у документі, – упродовж останніх років перед центральними органами виконавчої влади неодноразово порушувалося питання про необхідність передбачення фінансування та продовження будівництва об'їзної дороги навколо міста Берегово, що розташоване біля кордону України з Євросоюзом. 

Наявність об'їзної дороги дасть можливість збільшити транзитний потік вантажів, сприятиме подальшому розвиткові економіки краю та забезпечить оптимальне транспортне сполучення між країнами Європи та Україною.

Загалом будівництво цієї автомобільної дороги розпочато у 2008 році, вартість якого складала 149 млн грн. Однак сьогодні на цьому об'єкті тільки частково виконано роботи. В цей же час Угорщина активно здійснює масштабний проект по розбудові транспортного сполучення до кордону з Україною та відповідної прикордонної інфраструктури. Йдеться про завершення будівництва автомагістралей до міжнародних автомобільних пунктів пропуску Загонь – Чоп та Берегшурань – Лужанка, автодоріг до ще трьох пунктів пропуску, відкриття яких передбачається уже цього року. 

Проте з українського боку відповідних заходів для розбудови транспортного сполучення навколо цих пунктів пропуску не здійснюється. У зв'язку з цим у пресі періодично з'являються заяви представників угорської влади щодо невиконання українською стороною своїх зобов'язань. Адже на цьому об'єкті виконано робіт лише на суму 25,1 млн гривень, споруджено лише шляхопроводи через залізницю довжиною 55 метрів та 109 метрів автомобільної дороги. В той же час запропоновані угорською стороною фінансові ресурси не затребувані.

Крім того, не використані фінансові можливості фондів ЄС у рамках Програми прикордонного співробітництва Європейський інструмент сусідства та партнерства в рамках проекту “Ефективний та безпечний кордон між Угорщиною та Україною”, яким передбачено реконструкцію української частини пункту пропуску “Лужанка”, закупівлю обладнання та створення павільйону оформлення каноїстів, що подорожують річкою Тиса. 

Відповідно до перспектив розвитку Пан-європейського транспортного коридору № 5 передбачається збільшення потоку великовагових транспортних засобів через пункт пропуску “Лужанка”, і тому спорудження зазначеної дороги дозволить з'єднати основні транспортні магістралі області і переспрямувати транспортний потік з Угорщини, що сприятиме зменшенню навантаження на МАПП “Тиса”. 

На жаль, через затягування Україною реалізації цих інфраструктурних проектів проектно-кошторисна документація потребує постійного коригування у бік здорожчання, а виділення коштів з європейських фондів призупинено. Попередньо, відповідно до скоригованої проектно-кошторисної документації,  на об'єкті передбачено 4 пускові комплекси. Загальна довжина дороги зменшена з 14,8 км до 13,7 км. Вартість будівельно-монтажних робіт становила орієнтовно 510,0 млн гривень”.

То ж депутати облради повторно просять розглянути можливість виділення у необхідних обсягах коштів із державного бюджету для продовження будівництва об'їзної автомобільної дороги м. Берегове та с. Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску “Лужанка” та прискорення реалізації проектів із реконструкції та будівництва пунктів пропуску на Державному кордоні України з країнами ЄС за рахунок міжнародної технічної допомоги.

Прес-служба облради

Про Захід