Закарпаття лідер по гепатиту А

Опубліковано:

За даними ВООЗ у світі близько 150 мільйонів людей інфікованих гепатитом С, щороку 3-4 мільйони людей інфікуються цим вірусом. Для порівняння інфікованих ВІЛ-СНІД − 40 мільйонів. І, якщо на Заході співвідношення гепатитів В і С до гепатиту А − 80% на 20%, то в Закарпатті захворюваність хронічними гепатитами В,С ¬− 10%, а гепатитом А (жовтяницею) − 90%. Область посідає перше місце в державі за показником захворюваності на гепатит А. Про це сьогодні, 28 липня, повідомив головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк: “7,0 випадків на сто тисяч населення показник по Україні, а в Закарпатті − 132, 0 на сто тисяч населення.
Першопричинами такої сумної першості, за словами медика, є умови проживання і загальна культура населення. Щодо умов проживання, то в першу чергу − це незадовільний стан систем водопостачання та водовідведення.
Як розповів Михайло Поляк, кожен рік в межах відповідної обласної програми закуповують вакцину для профілактики вірусного гепатиту А. Однак поки що не мають можливості охопити щепленням всю область
На жаль, за даними ВООЗ темпи поширення вірусного гепатиту С в Україні залишаються найшвидшими серед країн Європи. Гострий період хвороби минає безсимптомно, тож 80% інфікованих не здогадуються про своє захворювання. Крім того, від вірусного гепатиту С наразі не існує профілактичних щеплень, а через загальну безсимптомність захворювання його часто діагностують вже в занедбаному стані. Зокрема, минулого року було діагностовано 38 випадків гострого вірусного гепатиту В, а гепатиту С ще менше −14 випадків.
Лікування гепатитів групи В і С дуже дороге. Минулого року вартість лікування починалася від ста тисяч гривень. В Закарпатській області є власна регіональна програма лікування хронічних вірусних гепатитів В і С. Так у 2,6 мільйона гривень виділила область у 2012-му році, 2,2 − 2013-му році. Цього річ, за словами Михайла Поляка, сподіваються на суму в 4 мільйони гривень. За ці кошти можна буде пролікувати майже 40 осіб.

“Про Захід”


Про Захід