Європейські технології економії води встановлюватимуть в бюджетних закладах області

Опубліковано:

Голова обласної ради Володимир Чубірко провів нараду з керівниками медичних та освітніх установ краю. Місяць відбулася зустріч з представниками компанії “Авераж“, які працюють з кількома місцевими радами в Україні та за кордоном, де вони впроваджують проекти з енергозбереження. Тоді вони запропонували і закарпатським громадам долучитися до сучасних технологій. Зокрема, це стосується економії води та енергоресурсів. Їх окупність становить півроку. І це дає змогу заощаджувати майже половину витрат води. Такий проект ними втілюється на Чернігівщині.Ними вже проведено енергоаудит в трьох закарпатських закладах.

Спеціалісти переконують, що можливо на 50% зменшити споживання води. В обласному пульмонологічному санаторії “Малятко” вклавши 26 тисяч в обладнання, за рік можна зекономити 180 тисяч гривень. Вклавши в обладнання в Ужгородській спецшколі-інтернаті 42 тисяч, 150 тисяч – економія. В обласній інфекційній лікарні щороку витрачають на водпостачання та водовідведення 418 тисяч. Для економії 50% треба вкласти 72 тисячі гривень. Керівники закладів дали згоду на участь в проекті.

Обладнання фахівцями буде встановлено на початку червня. Оплата – можлива через три місяці, якщо обіцяне заощадження води буде фіксуватися.

Прес-служба облради

Про Захід