В’їзд у пішохідну зону Ужгорода півроку відкритий, бо хтось постійно збиває замки (Фото)

Опубліковано:

Пішохідна частина історичного центру Ужгорода вже півроку як відкрита для пересування автомобілів. Металева огорожа біля торгового центру “Едельвейс” відкрита навстіж, дорожнього знаку, який би забороняв в'їзд, немає, тож машини, заїхавши на пішохідну зону, навіть правил не порушують.

Чому огорожа так довго відкрита, “Про Захід” намагався з'ясувати у міських чиновників. Та виявилося це справою непростою. Муніципальна поліція заявила: слідкувати за огорожею – не їхня компетенція, якщо дадуть завдання – повісять замок. Завдання має дати відділ благоустрою чи відділ транспорту. У першому нас запевнили: замок на вихідних повісили, ворота закриті. Через кілька хвилин перевіряємо і виявляється, що якщо замок на вихідних і був, то зараз його й слід пропав. 

Як розповіли у міськраді, за ворітьми біля “Едельвейсу” кілька років слідкував вахтер цього торгового центру. А з тих пір, як змінилася дирекція центру, попередні домовленості не дотримуються. Йдемо в “Едельвейс”, знаходимо вахтера і відповідальну особу. Разом вони мені пояснюють: колись між власниками торгового центру і керівництвом міськради дійсно існувала домовленість про те, що ключі від воріт матиме один з двох вахтерів. Він протягом кількох років і відкривав браму для тих, мав спеціальні пропуски, видані у міській раді. Пропуски на в'їзд видавали власникам квартир, розміщених у пішохідній зоні, а також власникам торгівельних точок для підвозу товару. 

Відкривали також машинам “швидкої” та інших екстрених служб. А іноді й траплялися скандали, бо власники “крутих” машин хотіли заїхати, не маючи дозволу, після чого ночами дзвонили директору “Едельвейса” з вимогою їх пропустити.

Півроку тому нова дирекція “Едельвейсу” змушена була скоротити штат працівників, залишивши лише одного вахтера. Кажуть: повідомили міську раду про те, що не зможуть більше слідкувати за ворітьми. Невідомі особи спилили замок і з тих пір ворота стоять відкриті. З дорожнім знаком “Пішохідна зона” та ж сама історія – одного дня він просто зник.

У транспортному відділі міської ради, куди ми подалися далі, повідомили: не чули про цю проблему, інакше б її обов'язково підняли на засіданні транспортної комісії. Що і пообіцяли зробити на наступному засіданні протягом місяця. Більш поінформованим виявився заступник ужгородського міського голови Ярослав Шафар. Він розповів, що невідомі особи постійно знімають встановлені замки, тож як із цим боротися – питання відкрите. А ще запропонував провести експеримент. Сьогодні він особисто закрив залізні ворота на замок, після чого надіслав нам фото закритих воріт і вантажного автомобіля, який він розвернув від цього виїзду. Ми ж прослідкуємо, скільки часу знадобиться охочим заїхати у центр, аби цей замок зняти. 

Тетяна ЛІТЕРАТІ,

“Про Захід”

Про Захід