Закарпатці б’ють на сполох щодо необґрунтованого підвищення цін і тарифів

Опубліковано:

Голова облради Володимир Чубірко провів  зустріч з представниками обласного центру за участі начальника управління житлово-комунального господарства Закарпатської ОДА Василя Романця та заступник директора департаменту – начальник управління соціального страхування, персоніфікованого обліку та адресної допомоги Ганна Морозюк  з питань ціни   на природний газ та встановлення тарифів на електроенергію. Відповідно до постанов  “Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення” та “Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню”  з  початку травня українці отримали платіжки з підвищеними тарифами на житлово-комунальні послуги. 

Люди в шоці : суми за послуги великі, а  доходи громадян (пенсії, зарплати, стипендії) залишилися на тому ж рівні.  Як запевняли урядовці, для малозабезпечених співвітчизників, а таких  уже на сьогодні більшість, розробили спрощений порядок надання допомоги від держави, який запрацював  теж з травня –  субсидія, яку призначатимуть на рік. І для їхнього оформлення достатньо буде двох документів – заяви та декларації про доходи та майно. Ці папери можна навіть переслати, зокрема – і поштою, у місцеві управління соцзахисту . На перших порах усе це виглядало як досягнення.  Та коли до дійшло до діла, з'ясувалось, що субсидію надаватимуть  тільки в межах соціальних норм.  За все, що спожито понад цю норму, заплатите треба  з власної кишені. Та, наголошували присутні активісти , що уряд перекладає фінансові проблеми на плечі народу і свою бездіяльність щодо проведення реформ  списує на війну. Сьогодні громадськість краю звертається до депутатів облради про підтримку на сесії відповідного звернення до державних органів влади щодо необґрунтованого підвищення цін та тарифів та ін.

Відбувся жвавий обмін думками. Голова облради розповів, що,  зважаючи на критичну соціально-економічну ситуацію, що склалася у країні, у зв'язку із девальвацією гривні, стрімким зубожінням населення, відсутністю належних заходів Уряду щодо виходу із кризи, обласна рада     на 21 сесії ухвали рішення про відповідне  Звернення  до вищих органів влади.  Адже за останні роки в Україні істотно змінилися величина та структура доходів і витрат населення. У структурі грошових доходів питома вага заробітної плати зменшилася. Залишаються низькими розміри пенсій, допомоги та соціальних виплат. Девальвація національної валюти  призвела до різкого зростання цін на продукти харчування, енергоносії, комунальні послуги тощо. У зв'язку з розміром мінімальної заробітної плати та пенсії у більшості населення країни загальні витрати домогосподарств на продукти харчування, комунальні платежі, енергоносії, прямі і непрямі видатки  перевищують 100% їх середньомісячних сукупних доходів, що свідчить про фактичне зубожіння. Випробування, які переживають сьогодні пересічні громадяни, зачіпають не тільки господарську систему, але і несуть  потенційну загрозу для основного інституту соціальної організації – держави. Депутати облради  все ц і думки й виклали у своєму зверненні. Та , на жаль, сигнал не дав очікуваних результатів Обласна рада отримала  фактично відписку. 

Сьогодні , казав Володимир Чубірко, ми готові направити чергове звернення до вищих ешелонів влади, бо закарпатські депутати завжди на стороні своїх краян. Скільки забере часу розгляд  цього звернення та перегляд норм тарифів, якщо дослухається уряд до народу Хочеться, аби це сталося якомога скоріше, бо терпіння народу не безмірне.  

На завершення Володимир Чубірко сказав: Ми приймемо рішення про Звернення депутатів облради з порушених питань. Але це – факт бездіяльності Кабміну України: не проведено жодних реформ за півтора року у жодній сфері.  Люди вийшли на Євромайдан, щоб жити краще, а  отримали великі тарифи, курс долара, ціни на послуги і продукти харчування та  низькі пенсії. Ми будемо людей підтримувати, бо  це несправедливо  і до українців в цілому , і до  закарпатців зокрема.   

Прес-служба облради

 

Про Захід