Відтепер в Ужгороді можна спробувати танковане пиво

Опубліковано:

Про танковане пиво знають далеко не всі любителі цього напою. А між тим розливання через танк є відносно новим, але вже дуже популярним у Європі видом подачі пива. Плюси його в тому, що вам подають виключно натуральне пиво, не насичене штучним вуглекислим газом. Таким чином ви відчуваєте справжній смак цього хмільного напою.

Першими на Закарпатті танковане пиво пропонує спробувати паб “Хмільна хата” в Ужгороді. “Про Захід” вже писав про цей заклад, адже саме в ньому не так давно облаштували міні-броварню, на якій варять перше авторське пиво Ужгорода – “Ungweiser”. Спочатку ужгородці та гості міста насторожено віднеслися до появи не звичного освітленого, а натурального густого пива зі стійкою “шапкою” піни і натуральним дріжджовим осадом. Однак дуже швидко “Ungweiser” завоював прихильність пивоманів, котрі після “живого” пива вже не можуть пити пастеризоване.

Після налагодження випуску кількох сортів “Ungweiser”-а, “Хмільна хата” вирішила потішити пивоманів ще більше. Для цього власники закладу запросили фахівців із Києва, котрі обладнали у спеціальному приміщенні поза барною стійкою великі металеві баки для подачі танкованого пива.

То що ж воно таке – танковане пиво? Як пояснив співвласник “Хмільної хати” Іштван Борнеміссо, кожна зварена і дозріла партія світлого пива і багряного елю тепер перекачується у дві спеціальні великі металеві ємності (танки), всередині яких розміщений величезний одноразовий поліпропіленовий пакет. У цих герметичних пакетах пиво охолоджується до +2 градусів за Цельсієм – саме за цієї температури зупиняється процес бродіння. Коли ви замовляєте танковане пиво, бармен просто відкриває кран, пакет під тиском стискається і пиво саме витікає вам у бокал. При цьому, воно не має контакту ані зі світлом, ані з повітрям, ані з вуглецем, а це означає, що напій не окислюється, не “видихається”, а подається вам максимально натуральним, насиченим лише своїм природнім СО2.

Вперше цим способом пиво почали подавати ще в часи комуністів, однак це були прості технології. Ще в середині 90-х років це пиво не було дуже популярним – у всій Чехії існувало не більше 12 закладів, які пропонували танковане пиво. По-справжньому ж воно почало розвиватися в 2000-х. “Першопрохідцями” стали відомі пивомани – чехи. Саме з Чехії танковане пиво розповсюдилося по всій Європі, звідти прийшло й до нас. До цього часу пиво без штучного вуглецю найближче до Ужгорода можна було спробувати у Кошице та Львові. Тепер же справжні цінителі пивного смаку можуть це зробити і в Ужгороді. За той короткий час, що в “Хмільній хаті” можна спробувати танковане пиво, туди почали приходити саме за цією новинкою. Ті, хто вже оцінив натуральний смак пива, кажуть: нарешті можуть відчути не бульбашки газу, а справжнє поєднання складових напою. Мінус в ньому лише один – воно швидко закінчується. 

“Мені приємно, що ми започаткували на Закарпатті нову пивну історію – дали можливість спробувати танковане авторське пиво, – зізнається Іштван Борнеміссо. – Це технологічно складно, фінансово затратно, але нам важливо створити якісний смачний продукт, який любитимуть люди. Сподіваємося, що закарпатці оцінять наші старання, бо на цьому ми не зупинимося – обов'язково створюватимемо нові сорти авторського пива та привчатимемо людей до культури споживання “живого”, натурального пива”.

Тетяна ЛІТЕРАТІ,

“Про Захід”

Про Захід