В Ужгороді з'явилася нова принада для туристів

Опубліковано:

Скульптор Михайло Колодко та творча група UNgANG витворила черговий цікавий проект для обласного центру Закарпаття. Ним став пам'ятник, який самі UNgANGівці назвали “Русинський рай”.

Ця невеличка скульптура може бути цілком віднесена до колекції малих ужгородських скульптур, серед яких Миколайчик, Свободка, Ференц Ліст, вояк Швейк, Їжачки. Цього разу Михайло Колодко створив композицію, що складається із семи поставлених одна на одну банок американського томатного супу “Campbell”, увінчаних згори помідоркою. Металевою, але пофарбованою у свої природні кольори.

Новий арт-об'єкт з'явився на вулиці Капітульній, перед фасадом будинку №12, на місці, де колись стояв старий чеський гідрант. Таких гідрантів у місті збереглося понад 70. Утім, цей, вистоявши століття, був демонтований. І щоб “святе місце порожнім не було” – на металевій основі від гідранту поставили ось цей, зізнатися, милий окові об'єкт, який уособлює закарпатську терплячість і невибагливість, а ще – нашого світознаного земляка – Енді Уорхола. Саме нві, засновник поп-арту, змалював цю банку супу багатократно у своїх роботах, прославивши “парадичкову поливку” у віках. Бо ж і сам її їв.

Встановлення пам'ятника відбулося у день 50-річчя, у момент, коли Енді зняв свій 6-годинний фільм з 41-го поверху Нью-Йоркського хмарочоса одним дублем. Ця стрічка увійшла у класику світового кінематографу.

Олександр Попович, uzhgorod.in


Про Захід