Секрети ріелтора. Як студенту знайти в Ужгороді тимчасове житло?

Опубліковано:





Студентське місто Ужгород нині має свої “канікули”: майже всі, хто тут вчиться, роз'їхалися по домівках. Але до вересня не так вже й далеко, тож зовсім скоро студентський рух знову відновиться.
Більшість старшокурсників мають, куди повертатися, адже у них є місце у гуртожитку, або вже орендована квартира чи кімната. Набагато більше мороки матимуть “першачки” та їх батьки. З початку серпня, коли вже буде відомо, хто куди вступив, багато з них рине на пошуки житла. Комусь таки пощастить отримати місце у гуртожитку, і на цьому пошуки припиняться. Та, як і кожного року, чимало студентів умови в “общазі” не задовольнять, комусь не вистачить місця і доведеться поселятися в іншому місці…
Щоб знайти це “інше місце”, можна звернутися в агентство нерухомості, можна переглянути оголошення на сайтах (хоча зазвичай їх там розміщують ріелтори з тих самих агенцій), може пощастити, і ви натрапите на бабусю, яка чатуватиме на квартирантів біля університету або на автовокзалі і пропонуватиме розділити з нею її житлову площу за “символічну суму”. Загалом – варіантів багато.

Виберіть одного
У більшості випадків люди підшуковують житло на сайті, телефонують за номером (це виявляється посередник), і якщо його вже здали або воно не влаштовує потенційних орендарів, то ріелтор починає підшуковувати інші варіанти, щоб не втратити клієнта.
Надія Вольних тепер працює офіс-менеджером. Вже 3 роки, як не займається ріелторством. Пані Надія погодилася розповісти “Про Заходу” деякі професійні секрети з колишньої роботи, які, можливо, допоможуть тим, хто найближчим часом збирається шукати тимчасове житло в Ужгороді.
Жінка каже, що пошуки треба починати з того, щоб визначитися, з ким будете працювати. Якщо дивитеся оголошення на сайтах, телефонуєте до різних ріелторів, то потім всі вони телефонуватимуть вам. “З однієї сторони, це добре, адже є шанси швидше знайти хороше житло, але скоріш за все, ви просто заплутаєтеся у тому, хто вам дзвонить і що пропонує. Тому найкраще обрати одну, максимум двох людей, які допоможуть знайти помешкання”, – каже пані Надія.

Не вірте всьому…
Звісно, головне завдання ріелтора – щоб клієнт заселився у запропоноване житло. Тому цієї мети деякі посередники домагаються будь-якими способами: “Зазвичай, коли ріелтор приводить людей оглядати квартиру, то робить все, аби показати її з найкращої сторони. Він може розповідати, що за таку ціну – це кращий варіант, що такої більше не знайдете, про те, які хороші тут сусіди, добрий господар, у якого ніколи не виникне жодних претензій до орендарів, як багато розваг у районі… Але до таких слів варто ставитися скептично, можете самі поспілкуватися з сусідами. Уважно обдивляйтеся квартиру, адже і господар, і ріелтор приховуватиме всі її недоліки, тільки б скоріше ви туди заселилися”.

Будьте рішучими
Ринок нерухомості – швидкоплинний. Тому навіть зі своєю прискіпливістю треба бути обережним, адже поки ви обдумуватимете, яку з 3 квартир обрати, їх уже можуть здати в оренду комусь рішучішому. І доведеться знову починати спочатку. Так пошуки квартири перетворяться на нудний процес, і за деякий час так набридне, що ви вже будете згодні на будь-яке житло.

Тільки з контрактом!
Коли вже визначилися і готові заселятися, з господарем квартири доведеться укласти договір. У ньому зазначають вартість щомісячної оплати, права та обов'язки обох сторін тощо. Підписують його зазвичай на півроку-рік, бо якщо на довший період, то знадобиться нотаріус, а це додаткові витрати. “Контракт підписуйте обов'язково, адже це ваша гарантія, що наступний рік ви матимете житло. Укладати договір – в інтересах обох сторін, адже в орендодавця нема гарантії, що ви за тиждень без попередження з'їдете або поселите ще 5 друзів. Так само ви не можете бути певні, що господар не знайде собі кращих квартирантів, а вас викине на вулицю”, – каже пані Надія.
Після підписання договору вам мають віддати ключі, показати, як працює вся техніка. Також ви з власником домовляєтеся про дату, коли він може навідуватися за грошима. Також маєте розрахуватися з ріелтором: він візьме половину місячної вартості.

Категорія “складні клієнти”
За словами пані Надії, останнє слово завжди за господарем: якщо ви йому не сподобаєтеся, він може відмовити. Студенти, до речі, відносяться до “складної категорії” клієнтів. Власники зазвичай не надто охоче здають житло компанії молодих людей, особливо, якщо це хлопці. Також можуть виникнути проблеми у молодих неодружених пар: часто вони поселяються разом без відома батьків, а потім, коли мама і тато дізнаються, то скандали влаштовують господарю, а він до того ж втрачає квартирантів. Крім того, не хочуть орендарів з маленькими дітьми і тваринами.

І про ціни…
Ціни на тимчасове житло цього року підскочили через курс валют. Якщо минулого року у цей час однокімнатну можна було легко знайти за 1000-1200, то тепер – від 1200-1300 гривень. Звісно, там не буде євроремонту, нових меблів тощо. Коли хочете з кращими умовами – то платити доведеться близько 1600-2000 в місяць. Двокімнатні квартири у середньому стані сьогодні коштують від 1600 гривень. Трикімнатні – від 2000.

“Про Захід”


Про Захід