Міська влада Ужгорода взялась за алкоголь

Опубліковано:

Як повідомляє “Закарпатська Правда” Ужгородська влада збирається заборонити нічний продаж спиртного, але спочатку планує перевірити підприємців, яких спіймають на продажу горілки та пива неповнолітнім.

 Таку ідею в.о. ме­ра Віктор Щадей подав на засіданні виконкому й найближчим часом це винесуть на сесію. 

А причина такого прискіпливого ставлення до алкоголю – останній дзвоник. Як розповів в.о. мера Вік­тор Щадей, він став свідком, як випускники споживали алкоголь, хоч це й заборонено. У зв'язку з цим буде створена робоча група з представників міліції, виконавчих органів влади та прокуратури, які спільно займатимуться цим питанням. Метою групи буде перевірка місцевих закла­дів на факт цього порушення з тим, щоб не просто штрафувати заклади, а навіть відби­рати ліцензії. Але на цьому міська рада не збирається зупинятися. Вона планує звернутися до Верхов­ної Ради України з пропозицією посилити відповідальність за продаж алкоголю неповнолітнім. І посилається на досвід США, де за подібне порушують кримінальні справи. 
Окрім того, позбавлять алкоголю й дорослих. Принаймні з 23.00 і до ранку. Таким чином, на думку В. Щадея, має суттєво знизитися рівень злочинності. Як приклад, він називає Львів, де вже давно діє подібна заборона на продаж спиртних напоїв.  
Щоправда, обговорюючи переваги такого обмеження на засіданні виконкому, забули згадати недоліки  – збільшення ринку збуту сурогату та переміщення п'яних компаній із літніх терас у двори, і як наслідок – зростання криміногенності цих районів. До того ж в Ужгороді практику відмови від “нічного” алкоголю вже вводили, і суттєвого покращення ситуації в плані криміногенності не було. І все ж тепер останнє слово – за міською радою, яка має це питання розглянути на сесії…

Про Захід