23 липня на історичному факультеті УжНУ провели День відкритих дверей

Опубліковано:

 Один із найстарших підрозділів УжНУ став ініціатором зустрічі з абітурієнтами, яка відбулася 23 липня в Археологічному музеї ім. Едуарда Балагурі. На заході говорили про переваги вступу на історичний факультет, перспективи навчання і майбутнього працевлаштування.

У ролі модератора бесіди виступив декан істфаку Володимир Фенич. Він коротко ознайомив з історією факультету. Зокрема, спочатку в одному з перших підрозділів Ужгородського державного функціонували дві кафедри: історії народів СРСР і загальної історії, де працювало всього шестеро педагогів. За час існування вишу відбулося помітне зростання факультету, адже тепер у його структурі кафедри історії України, історії стародавнього світу і середніх віків та кафедра нової і новітньої історії та історіографії, а студентів навчає 31 викладач. Крім того, до складу історичного факультету входять також науково-дослідний інститут карпатознавства, два науково-дослідні центри з богемістики та словакістики, історично-релігійна студія “Логос” і три музеї: археологічний, історії університету та давньої книги.

Поінформував і про перебіг вступної кампанії на істфаку. Так, за останніми даними, прийнято вже 308 заяв на денну і 58 – на заочну форму. Зауважив, що колектив історичного факультету робить усе, аби якнайбільше вступників виявили бажання тут навчатися. Володимир Фенич повідомив про збільшення обсягу ліцензійних місць у магістратуру і відповідно – зменшення на ОКР “Спеціаліст” з наступного року. На зустрічі обговорили також особливості трьох хвиль зарахування, причини зменшення кількості місць державного замовлення, процес поселення в гуртожиток і систему стипендій.

Заступник декана з навчальної роботи Ярослав Алешкевич додав, що “історія як наука дає можливість вивчити минуле, осягнути досвід і проаналізувати помилки минулого, таким чином створюючи сьогодення і майбутнє”.

Після приємної бесіди працівники археологічного музею для всіх охочих провели екскурсію будівлею історичного факультету.

Анна Малахова, Медіацентру УжНУ
 


Про Захід