Ужгородців вчили як бути прийомними батьками

Опубліковано:

Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 10, 14, 15, 16 та 17 липня 2014 року було організовано та проведено навчання для кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники. Участь у навчанні брали кандидати із Перечинського, Міжгірського, Рахівського районів та міста Чоп.
Оскільки в даному навчанні взяли участь вже зрілі особистості, які мають сформований характер, певний життєвий досвід та власну думку, навчання проходило у форматі тренінгу, адже дана форма найкраще підходить для навчання дорослих. Тренінг сприяє створенню неформальної обстановки, активному зближенню учасників, побудові сприятливих та довірливих стосунків між учасниками та тренером, а також дозволяє працювати із досвідом кожного учасника групи.
Під час проходження навчання кандидати отримали актуальну інформацію, що стосується прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, опікунів, піклувальників та знайти для себе відповіді на питання, які їх турбували.
Протягом всього періоду проведення навчального тренінгу разом з батьками перебував залучений психолог, який допомагав групі налаштуватися на тренінговий процес, свторити атмосферу дружелюбності та відкритості, а також спостерігав за динамікою групового процесу. В ході навчання психолог розкрив кандидатам такі теми як функції сім'ї та особливості їх забезпечення; розуміння ролі батька та матері; методи виховання, та їх практичне застосування; типові помилки виховання; потреби дітей та шляхи їх задоволення; етапи психологічного розвитку дитини; особливості спілкування батьків та дітей; девіантна поведінка дитини; базові потреби дитини; когнітивний трикутник як форма розуміння поведінки дитини; команда моєї дитини; попередження емоційного вигорання у прийомних батьків, батьків-вихователів; розвиток дисципліни та покращення поведінки; неефективні та ефективні стратегії дисциплінування; керівні рекомендації для заохочення розвитку у дітей; навчання дітей відповідальності; цілі та стадії розвитку відповідальності, вихід дитини з прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу.
Додаткову інформацію кандидати отримали від спеціалістів департаменту соціального захисту населення та служби у справах дітей облдержадміністрації.
За результатами даних навчань 3 сім'ї та 3 особи будуть включені до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків вихователів як потенційні прийомні батьки отримають 3 сім'ї та як потенційні опікуни, піклувальники – 3 особи.


Про Захід