В УжНУ хочуть запровадити автоматизовану систему тестування

Опубліковано:

 Днями в УжНУ відбулося громадське обговорення перспектив упровадження інноваційних інформаційних технологій, на якому розглянули кілька важливих питань.

 
Відкрив захід в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Ігор Король: “Зауважу, що таке обговорення не буде єдиним. Згодом плануємо провести ще кілька подібних. Нині ж бажаю нам плідної роботи!”
 
Про розвиток інформатизації в університеті, зокрема автоматизовану систему тестування, розповів в. о. директора Навчально-наукового інституту інформаційних комунікаційних технології (ННІ ІКТ) Олександр Дубів: “Вважаю, що впровадження автоматизованої системи тестування для поточного й підсумкового тестового контролю знань студентів було б доречним для нашого вишу, оскільки це спростило б роботу самого викладача”. Олександр Васильович поділився й своїми міркуваннями щодо роботи, котра б сприяла  інформатизації вишу. Тож, на його думку, серед першорядних кроків є:
розробка проектів мультимедійних аудиторій для проведення презентацій, онлайн-семінарів, відеоконференцій тощо
розвиток процесів легалізації програмного забезпечення;
розробка й підтримка інформаційних систем для потреб організації навчально-методичної роботи, роботи приймальної комісії та адміністративного персоналу.
Також Олександр Дубів розповів про втілене: працює новий офіційний веб-сайт УжНУ, реалізовано й мобільний додаток ДВНЗ “УжНУ” (у планах – додати до мобільного додатку ще вкладку “Новини”); впроваджується веб-портал електронного навчання ДВНЗ “УжНУ”. Постійною є діяльність, спрямована на спрощення роботи методистів.
 
Олександр Васильович переконаний у потребі збільшення парку автоматизованих робочих місць персоналу, реконструкції та модернізації локальних обчислювальних мереж у навчальних корпусах, об'єднання всіх навчальних корпусів та гуртожитків в єдину корпоративну Інтернет-мережу. Також на часі розгортання Wi-Fi-точок доступу в усіх навчальних корпусах та гуртожитках університету, створення сучасних і модернізація наявних лінгафонних лабораторій для вивчення іноземних мов зі спеціалізованим ПЗ. Геть не зайвими заходами, на думку в. о. директора ННІ ІКТ, були б організація курсів підвищення комп'ютерної грамотності для співробітників та викладачів університету (25-годинні курси, 2 рівні навчальної програми), підготовка та перепідготовка викладацького складу у галузі сучасних інформаційних засобів навчання.
 
Розповів і про більш далекі, з огляду на фінансову скруту в закладі та ситуацію в державі загалом, перспективи інформатизації діяльності Ужгородського університету, як-от:
 
придбання комплектів для організації відеоконференцій та проведення електронних нарад;
впровадження та поширення електронного навчання для заочної та денної форм, а згодом — дистанційної;
створення єдиного у краї “Музею обчислювальної техніки” та його віртуального аналога;
формування мережі інформаційних TFT-панелей та інформаційних кіосків у корпусах УжНУ;
орієнтація на мобільні технології включно із розробкою мобільних додатків.
Після виступу Олександра Дубіва учасники зібрання ставили запитання доповідачу, пропонували свої нововведення до процесу інформатизації.
 
Про Захід