Прокуратура притягнула до відповідальності 28 посадовців

Опубліковано:

За результатами розгляду звернень громадян органами прокуратури області проведено 48 перевірок та розпочато кримінальне провадження. Також, внесено 33 подання, скасовано незаконний акт, притягнуто 28 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування до дисциплінарної відповідальності, у тому числі 5 – органів державного контролю. За актами прокурорського реагування відшкодовано 3 тис. грн., заявлено позови на суму 357 тис. грн.
Питання розгляду звернень громадян та проведення особистого прийому постійно перебуває на контролі у керівництва прокуратури Закарпатської області.
Упродовж першого півріччя поточного року органами прокуратури області вирішено 2804 звернень, з яких 98 – від народних депутатів України, задоволено 94 звернень, їх питома вага складає 3,4%. Про це виданню “Про Захід” повідомила 
прес-служба прокуратури Закарпатської області.
За належністю до органів, уповноважених розглядати звернення, надіслано 2114 звернень, або 42,2% від загальної кількості розглянутих. Така ситуація зумовлена законодавчими нововведеннями щодо вирішення органами прокуратури звернень лише на дії або бездіяльність контролюючих органів або ж державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

З питань нагляду за додержанням і застосуванням законів задоволено 40 звернень, з яких 80% про захист конституційних прав і свобод громадян. У сфері оплати праці поновлено права майже кожного четвертого громадянина.

Майже кожне четверте звернення задоволено про права дітей (прокуратури м. Ужгорода, м. Мукачева, Ужгородська та Хустська міжрайонні).

Підвищення ефективності представницької діяльності органів прокуратури зумовило задоволення майже кожного дев'ятого звернення. Прокуратурою міста Ужгорода задоволено кожне п'яте звернення.

Недостатня активність органів державного контролю щодо усунення земельних правопорушень зумовлює подальше надходження значної кількості звернень з цих питань до органів прокуратури. Так, органами прокуратури вирішено 155 звернень з питань охорони та використання земель. Доводи заявників не підтвердились у жодному випадку.

Майже половину з вирішених звернень складають скарги з питань досудового розслідування, з яких у 20 – випадках скарги знайшли своє підтвердження.

На особистому прийомі прийнято 2204 громадян, з яких 318 – особисто керівниками прокуратур. Прокурором області прийнято 42 осіб, також ним щомісячно здійснюється прийом осіб, які утримуються в УВП № 9.

З урахуванням доводів заявників та суспільної значимості порушених питань, органами прокуратури області у межах наданих законом повноважень вживалися відповідні заходи кримінального, цивільно-процесуального та іншого характеру, спрямовані на поновлення порушених конституційних прав громадян та захисту інтересів держави, притягнення винних у порушеннях законів посадових осіб до відповідальності.


Про Захід