Закарпатські актори в Угорщині розповіли про війну

Опубліковано:

Закарпатці Жолт Трілл та Неллі Сюч вже понад 20 років разом по життю та на сцені. Працювати почали у Закарпатському угорському театрі в Берегові, а кілька років тому їх запросили до Угорщини в театр Чоконаї (м. Дебрецен). А вж рік творче подружжя мешкає у Будапешті, де також приймають у театральних виставах, перформенсах та знімаються у кіно.

Але угорських журналістів з видання tema.hu, які зустрілися з акторами, в першу чергу цікавило як ставляться вони до подій, що нині відбуваються в їх рідній Україні.

– Все це абсурдно! Моє серце розривається від того, що відувається – як політики грають у свої ігри, а страждають прості люди. Росія розв'язала війну. Мій дідусь за все своє життя нікого б не повірив, що росіяни можуть напасти на українців – і зараз мабуть перевертається у труні. Моя мати – росіянка, мої двоюрідні брати живуть у Білорусі, і я не збираюся від них відмовлятися. За часів Радянського Союзу люди різних національностей тісно переплелися у родинних стосунках, – каже Неллі.

– Я не знаю, що слід ще зробити, аби люди зрозуміли, що все, що нині відбувається – це лише штучний конфлікт. На жаль, досить часто пересічні люди досить погано поінформовані, а влада свідомо провокує їх і налаштовує один проти одного. Серед моїх друзів багато українців, росіян та угорців, однак я не можу зрозуміти звідки ця ненависть… Але я дуже сподіваюся, що все нарешті завершиться: або український лідер зробить мудрий крок, або з Путіним щось трапиться, і просто маю надію на якест диво …

– Мені також дуже сумно. Це трагічно, що в 2014 році таке відбувається в самому центрі Європи, – каже Жолт Трілл. – Величезна дурість… Невже деякі люди не усвідомлюють, що нема нічого кращого у світі, ніж просто робити добро один одному. І ще я всім серцем шкодую всіх тих, хто загинув в Україні…

 

www.mukachevo. net

 

 

Про Захід